РБ Лайпциг продължава възхода си в Бундеслигата, след като надви

...

РБ Лайпциг измъкна трите точки и срещу Байер

РБ Лайпциг продължава възхода си в Бундеслигата, откакто надделя Байер Леверкузен с 1:0 като посетител в мач от 30-ия кръг на немския шампионат. Единственото попадение на „ БайАрена “ вкара Доминик Собослай, като по този метод „ биковете “ изпревариха „ аспирините “ в класирането и към този момент са трети с 54 точки, до момента в който хората на Херардо Селоане са на 2 точки зад тях.

„ Аспирините “ започнаха по-силно срещата, само че първото по-сериозно състояние пристигна малко преди приключването на половин час игра. Тогава Муса Диаби получи разсичащ отбраната пас и стреля към долния ляв ъгъл, само че Петер Гулачи плонжира и избави.

В 41-ата минута Патрик Шик засече с глава едно центриране, само че топката прелетя току около дясната греда на гостите.

Малко след началото на втората част гостите имаха късмет да вкарат, откакто Вили Орбан стреля откакто стигна до една избита топка, само че топката рикошира в гредата. Секунди по-късно Кристофър Нкунку падна в пеналта, само че съдията подмина обстановката.

В 69-ата минута Норди Мукиеле направи страховит пробив, като слаломира сред отбраната на „ аспирините “ и се оказа самичък против вратаря. Последва изстрел, само че топката мина около гредата.

Секунди по-късно се стигна до гол. Нкунку подаде към Доминик Собослай и той стреля от границата на наказателното поле. Лукаш Храдецки не можа да направи нищо и топката влетя в мрежата му, като по този метод „ биковете “ си потеглиха от Леверкузен с трите точки.

По-рано през днешния ден Байерн Мюнхен победи Арминия Билефелд с 3:0 като посетител, Хофенхайм и Гройтер Фюрт приключиха при нулево тъждество, а Унион Берлин пречупи с 2:0 вкъщи отбора на Айнтрахт Франкфурт, който по-рано през седмицата бе героизиран откакто победи с 3:0 Барселона на " Камп Ноу " в шампионата Лига Европа.
Източник: fakti.bg