РБ Лайпциг и Байер Леверкузен играят при резултат 1:1 в

...

НА ЖИВО: РБ Лайпциг - Байер Леверкузен 1:1

РБ Лайпциг и Байер Леверкузен играят при резултат 1:1 в дуел от 18-ия кръг на немската Бундеслиг. Шави Симонс откри, а Нейтън Тела изравни.

Срещата сред „ биковете “ и „ аспирините “ е от 19:30 часа в ефира на DIEMA SPORT 3.

Двубоят може да наблюдавате и минута по минута на Gong.bg .

Към момента Байер е първи с 45 пункта, втори е първенецът Байерн Мюнхен с 41. Република България Лайпциг е четвърти с 33 т.

Република България Лайпциг стартира по-активно мача и имаше късмет да означи рано-рано в дуела посредством Лоис Опенда, чийто изстрел бе блокиран.

В седмата минута " биковете " откриха мрежата на гостите. Шави Симонс получи в наказателното поле на Байер и с няколко докосвания се освободи от противниковата настойчивост, след което с удар в долния ляв ъгъл на Храдецки направи 1:0.

Точно две минути след гола на Симонс домакините имаха и нов късмет за попадение, само че Бенямин Шешко не съумя да се възползва.

Следващите минути бяха много по-тихи и положения пред Бласвих и Храдецки липсваха. В 31-ата минута Жереми Фримпонг бе сменен наложително от Нейтън Тела.

Двата тима се отдръпнаха на отмора при резултат 1:0, само че преднината на домакина не се задържа доста след полувремето. Само минута и половина след началото на втората част влезлият от пейката Нейтън Тела засече ниско подаване от фланга на Алекс Грималдо, с което Патрик Шик се размина - 1:1.

LIVE / Република България Лайпциг - Байер Леверкузен 1:1

1:0 Шави Симонс 7`

1:1 Нейтън Тела 47`

Република България Лайпциг:  Янис Бласвих, Мохамед Симакан, Лукас Клостерман, Кастело Лукеба, Давид Раум, Николас Зейвалд, Ксавер Шлагер, Дани Олмо, Шави Симонс, Лоис Опенда, Бенямин Шешко

Треньор: Марко Розе