Райо Валекано измъкна точка от визитата си на – 1:1

...

Фалкао спря Атлетико Мадрид с гол в края

Райо Валекано измъкна точка от визитата си на – 1:1 на „ Уанда Метрополитано “. Гола за гостите вкара Радамел Фалкао в добавеното време. Колумбиецът се разписа от дузпаи постави завършек на серията на дюшекчиите от три следващи победи.

Атлетико поведе в 20-ата минута. Антоан Гризман центрира и Алваро Мората преодоля Столе Димитриевски. Първата част обаче приключи зле за домакините – Тома Лемар и беше заменен от Яник Караско.

Райо Валекано игра по-активно второто полувреме. В 50-ата минута Пат Сис стреля с глава, само че настрана от вратата на Иво Гърбич. После Иси Паласон и Фалкао изпуснаха положителни положения да изравнят.

В последните 10 минути Атлетико имаше три чисти шанса да поведе с 2:0. На два пъти Димитриевски избави удари на Матеус Куня, а гол на Антоан Гризман не беше зачетен поради засада.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Хосе Хименес игра с ръка в наказателното поле. Реферът Иглесиас Виянуева отсъди дузпа, а ВАР удостовери решението на рефера. Фалкао пък вкара за 1:1.

Атлетико Мадрид остава трети в класирането с 20 точки, до момента в който Райо Валекано е десети с 12 точки.
Драма и в Севиля и Хетафе
Драма имаше и в другите два мача нощес.

В Севиля домакините направиха 1:1 с Валенсия. Единсон Кавани откри за гостите още в петата минута, само че Ерик Ламела изравни в 85-ата. В 12-ата минута на добавеното време Папу Гомес получи червен картон, само че ВАР го анулира. След това Кике Салас беше изгонене, а Валенсия получи дузпа. Слабият удар на Хосе Гайя обаче беше избавен от Боно. Мачът въпреки всичко беше пети подред без загуба за Валенсия.

Хетафе и Атлетик Билбао също приключиха наедно – 2:2. Баските откриха още във втората минута посредством Иняки Уилямс. Карлес Алена обаче изравни. През второто полувреме Раул Гарсия направи 1:2, само че Мунир Ел Хадади още веднъж изравни. и падна до шестото място. Хетафе няма победа в четири кръга, само че е на 15-а позиция.
Източник: flashnews.bg