Рафаел Надал се класира за третия кръг на "Уимбълдън" с

...

Надал пречупи литовец и е напред в Лондон

Рафаел Надал се класира за третия кръг на "Уимбълдън " с победа с 6:4, 6:4, 4:6, 6:3 над литовеца Ричардас Беранкис и записа 16-а поредна победа в шампионатите от Големия шлем тази година.

Испанецът се поизмъчи много против намиращия се на 106-о място в международната класация Беранкис и се нуждаеше от над три часа, с цел да победи. Двубоят в допълнение бе спрян за към час поради дъжд над Лондон.

Първите два сета на мача се развиха по еднакъв метод, като Надал ги завоюва с пробиви в последните геймове.

Още в първия кръг на третия гейм испанецът обаче позволи да загуби подаването си и със постоянна игра на сервис Беранкис понижи изоставането си единствено до един сет.

В четвъртия обаче Надал стартира мощно, поведе с 3:0 и макар прекъсването на играта, след подновяването и съумя да резервира задатъка си.

В идващия кръг носителят на 22 трофеи от Големия шлем ще играе с италианеца Лоренцо Сонего.

Междувременно от шампионата отпаднаха двама от поставените. Канадецът Денис Шаповалов, номер 13, отстъпи с 2:6, 6:4, 1:6, 6:7(6) на американеца Брендън Накашима, до момента в който аржентинецът Диего Шварцман, номер 12, загуби с 2:6, 6:4, 6:0, 6:7(6), 1:6 от британеца Лиъм Броуди.