Рафаел Надал и Александър Зверев постигнаха лесни победи в срещите

...

Експресни победи за Надал и Зверев в Рим

Рафаел Надал и Александър Зверев реализираха лесни победи в срещите си от втория кръг на тенис шампионата от сериите Мастърс в Рим.

Испанецът се наложи над Джон Иснър с 6:3, 6:1. В първия сет равенството се резервира до резултат 3:3, след което последваха 3 следващи гейма в интерес на " матадора ". Три пробива на сметката на Рафа във втората част сложиха точка на разногласието след 1 час и 16 минути игра.

По-този метод той стартира похода си към 11-а купа от Мастърса в Рим. В идващия кръг рекордьорът по трофеи от Големия шлем ще срещне Денис Шаповалов, който победи Николоз Басилашвили с 6:4, 7:6(5).

Beginning his 800th week in the top 5 with a win sees off Isner 6-3 6-1 to advance into the last 16 in Rome!
— Tennis TV (@TennisTV)

В различен дуел, игран по-рано през днешния ден Александър Зверев надигра Себастиан Баес със 7:6(6), 6:3. Равенството в силите на двамата тенисисти си пролича в първия сет, който бе решен след тайбрек. Поставеният под №2 в схемата Зверев поведе с 6:2, само че аржентинецът изравни. Германецът взе идващите две разигравания и затвори сета с петия си сетбол.

Равностойната игра продължи и във втората част, където равенството се резервира до резултат 3:3. Александър Зверев завоюва останалите геймове в конфликта, с цел да продължи в конкуренцията.

Световният №3 Зверев ще се изправи против Алекс Де Минор или Томи Пол в идния си мач.