ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд оставиха развръзката за реванша, след

...

ПСВ и Борусия Дортмунд оставиха развръзката за реванша след двуостър мач

ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд оставиха развръзката за реванша, откакто двата отбора приключиха при резултат 1:1 в  първа осминафинална среща от елиминационната фаза на Шампионска лига.

Вестфалци откриха резултата в 24-ата минута посредством Дониел Мален, който порази задачата с прекрасен удар. Десет минути след почивката обаче беше отсъдена противоречива дузпа за домакините, която Люк де Йонг конвертира в попадение.

Следващата среща сред двата отбора е на 13-и март, когато хазаин на зрелището ще е " Сигнал Идуна Парк ".

" Жълто-черните " започнаха доста решително срещата със стабилен надзор над топката. Домакините пък се бяха дръпнали в своята половина и ловко се бранеха от рискови офанзиви.

След малко повече от 10 минути Ървинг Лозано направи рисково центриране, само че Кобел внимаваше и улови топката, макар че беше натиснат от Люк де Йонг.

Пет минути по-късно Дониел Мален стреля по земя, само че Валтер Бенитес. Само минута по-късно ПСВ имаше нов късмет, когато Тилман бе оставен самичък на границата на наказателното поле, само че ударът му бе неакуратен.

В 24-ата минута топката беше отнета в половината на домакините. Последва подаване за Никлас Фюлкруг, който смъкна топката за Марсел Забицер. Атаката продължи към Дониел Мален, който нахлу мощно в наказателното поле и макар наличието на няколко противникови футболисти, стреля мощно и изненада Бенитес - 1:0.

DONNYY LETS GO
— Borussia Dortmund (@BlackYellow)
ПСВ опита да възвърне паритета още преди почивката. В 37-ата минута Лозано пусна прекрасен пас към Исмаел Сайбари, който центрира. На далечната греда Йоан Бакайоко насочи удар, само че не откри очертанията на вратата.

Work to do in the second half.
— PSV (@PSV)
ПСВ продължи и през втората част да търси равнене на резултата и в 54-ата минута Матс Хумелс повали Малик Тилман в наказателното поле, след което бе отсъдена дузпа.

Претенциите на немския отбор обаче бяха доста съществени, тъй като бранителят стигна пръв до топката, като по-късно имаше лек контакт с футболиста на домакините. Това обаче не промени решението и зад топката застана Люк де Йонг, който безпроблемно осъществя.