Проведоха се част от мачовете от 15-ия кръг на квалификациите

...

Еквадор е все по-близо до Световното, Чили може да пропусне Мондиала

Проведоха се част от мачовете от 15-ия кръг на квалификациите в Южна Америка за класиране на Световното състезание. До момента два тима си осигуриха присъединяване на Мондиала - Бразилия и Аржентина.

Битката продължава за останалите позиции. Още два тима ще се класират непосредствено, а петият ще играе бараж.

Еквадор не се даде на Бразилия и направи 1:1 като хазаин. Каземиро откри в 6-та минута, само че Торес в 75-та изравни.

Уругвай победи като посетител Парагвай с 1:0 и също има огромни шансове за непосредствено класиране. Единственият гол вкара Луис Суарес в 50-та минута. Чили загуби вкъщи от Аржентина с 1:2 и възможностите на чилийците за класиране понижиха фрапантно. Анхел Ди Мария откри в 10-та минута, а Бенжамин Бреретон в 21-та изравни. В 34-та минута Лаутаро Мартинес донесе триумфа на аржентинците.

Така Еквадор остава главен любимец за непосредствено класиране. Тимът е трети с 24 точки три кръга преди края на пресявките. Четвъртият Уругвай е с 19 точки, а на бараж за момента отива Колумбия със 17 точки. С шансове за класиране са още шестия - Перу със 17 точки, седмия Чили с 16 точки и осмия Боливия с 15 точки.
Източник: trafficnews.bg