Противоречивият, меко казано, професор от БАН - Николай Витанов, отново

...
Противоречивият, меко казано, професор от БАН - Николай Витанов, отново
Коментари Харесай

Витанов от БАН с поредна култова прогноза за пандемията

Противоречивият, меко казано, професор от Българска академия на науките - Николай Витанов, още веднъж " блесна " с паметни прогнози за пандемията, гарнирани с бисери в по роднински жанр:

Кратка информация за пандемията за 14 февруари 2023 година

Сводките за пандемията ще спрат на 19 март, както към този момент разгласих. Тогава се навършват 3 години откогато се занимавам с това. Напълно стига. Не се тормозете, до момента в който свърши зимата, ще имате тази информация. Пък за последващи пандемии други да вършат прогнозите. Както знаете - не поучавам никого да се захваща.

За който още не е схванал – анализът за войната е в обособен пост.

Както постоянно: който счита, че тази информация, която давам, не е потребна или е подправена, да не я чете. Игнорирайте я, тя не е за вас. Тя е за тези, които считат, че е потребна.

Сега всъщност.

Днес е празник. Честит празник на кой каквото чества. То май е по този начин – денем се празнума единия празник, а вечерта – другия.

Картинката от дълго време ви е ясна: налице е задоволително прогнозируемост и един път системата засилена към даден атрактор, тя ще отиде там в случай че няма задоволителна образован деен детайл, който да и смени траекторията. Виждате – и грипната вълна и ковида се движат по прогнозата и вълните се разминаха. Няма огромно натоварване на здравната система. Атракторът си е постоянен. Прогнозата се осъществя.

Караме по технологията за оценка и прогнози, както всеки ден.

Това са числата. Ако ви е еднакво, не го четете.

Намираме се в сюжет Празни лечебни заведения, ден 211. Започва 8-мия месец в който тая прогноза е вярна. Смятайте какво е спестено на здравната система и данъкоплатците.

След като се извърши прогнозата, че сюжетът Празни лечебни заведения ще е постоянен 200 дни, броя просто за наслаждение и с цел да ви покажа, че предсказуемост съществува. А сюжетът Празни лечебни заведения ще си е постоянен и през февруари. И през февруари, измежду зима, няма да вадите неверни пари от джоба си с цел да поддържате непотребен потенциал в здравната система. За 7 месеца са спестени десетки милиони, които уповавам се, са отишли за други потребни неща.

14-дневната заболеваемост през днешния ден е 8.66 на 100 000. Очакването, че няма да има проблем за здравната система, се осъществя. Не се учудваме, нали. Стратегията и тактиката работят, изтласкването на Ковида към пролетта работи, а там изискванията за развиването му ще станат още по-неблагоприятни. Ама по какъв начин става, но не може да се направи! Не може ли? Ето, виждате, че може. Прогнозата се осъществя. Няма хък, няма мък.

Припомням сюжета Празни лечебни заведения – постоянен при под 500 в интензивни отделения и под 5000 в неинтензивни отделения.

Проверка на обстановката с пандемията през днешния ден

1. Общата конюнктура – Ковид вирусът не съумява да възпламени дифузното разпространяване И по този начин към този момент 318 дни след края на изключителната епидемиологична конюнктура. Броим след 300 ей по този начин, за наслаждение. И с цел да ви покажа какво е постоянен атрактор. Системата ще стои там – няма да има дифузно разпространяване. Хайде да забележим дали дните ще станат 365. Последните десетина дни ще си ги броите сами, тъй като сводки тогава към този момент няма да има. Както виждате, решението за анулация на изключителната епидемиологична конюнктура беше вярно. И то беше подплатено сдоста съществени разбори и с верни прогнози. И добре, че беше слушан този, който правеше правилите прогнози, че имаше и неправилни прогнози и в случай че бяха слушани те, още някой месец щяхте да сте в изключителна епидемиологична конюнктура. Народът може и да оцени това, паплачта несъмнено няма да го оцени. Нали прочетохте дефиницията на сган преди няколко дни. Каквото и положително да и направиш, паплачта ще плюе. Защото е сган.

Така, караме нататък.

3. Базовото репродуктивно число - през днешния ден е 1.03. Над 1.00 е. Заразата се свива, само че както ви бе планувано, Ковидът няма да се даде да бъде тръшнат бързо. Тъй, че развиването е съгласно упованията.

3. Проверката за суперпожар - няма суперпожар. За да има, би трябвало да има дифузно разпространяване. Дифузното разпространяване на ковида обаче го няма. Няма-а-а- го.

Да забележим няколко контролни чисълца за през днешния ден от показателя на дифузното разпространяване

За страната - 0.02

София-град - 0.02

Пловдив - 0.01

Бургас - 0.01

Варна - 0.02

По южните граници

Благоевград - 0.01

Кърджали – 0.02

Смолян - 0.01

Хасково - 0.01

Ямбол – 0.02

Знаем си:

1. Критична стойност за запалване на дифузно

разпространяване - 1.00

2. Над 1.00 - дифузно разпространяване

3. Под 1.00 - дифузното разпространяване стопира или напълно го няма.

Както се очакваше – няма проблеми. Сценарият Празни лечебни заведения се чака да е постоянен и през февруари. Стойностите на показателя са доста ниски и ниските стойности са това, което се и чака в режим на полегата вълна. Стратегията и тактиката, както виждате, работят.

За страната, показателят е 50 пъти под сериозната стойност. Дифузното разпространяване го няма, клъстерното е на ниско равнище. Развитието е според проекта " Полегата вълна ". В Благоевград, Бургас, Пловдив, Смолян и Хасково, показателя е даже 100 пъти под сериозната стойност.

Има ли площад за терзание към този момент? Не – показателите към момента имат ниски стойности. Кога да почнем да се тормозим – ами като стигнат 0.5. Ние обаче си знаем какво да вършим – изтласкваме опцията за висока заболеваемост към пролетта със задната мисъл да я посечем там.

Планът за блокиране на разпространяването на К-19 посредством прекъсване на дифузното разпространяване работи. Вече 318 дни. Ето, не вземам участие в играта, не въздействам на ситуацията. Въпреки това ситуацията с развива по този начин, както съм планувал и то преди доста много месеци. Защо? Защото при пандемиите и епидемиите има прогнозируемост. Гледате, нали, пред очите ви е. Има предсказуемост.

За сведение - показателите в още няколко области

Добрич - 0.0005

Кърджали - 0.02

Кюстендил - 0.01

Ловеч - 0.05

Монтана - 0.01

Карам по азбучен ред, по 5 области всеки ден.

Както виждате, към този момент проблеми няма. Ситуацията е под цялостен надзор. Не пускаме дифузното разпространяване да се разпали. Във вътрешността на страната ситуацията е спокойна. А февруари си върви-и-и-и. Виждате, показателят би трябвало да се вдигне най-малко 30, че и повече пъти, с цел да стигне сериозната стойност. В Кюстендил и монтана показателят е 100 пъти под сериозната стойност. А в Добрич показателят е 2000 пъти под сериозната стойност. Но какво сме през днешния ден, в случай че дръзвам да попитам? Средата на февруари, зарезан или Свети валентин, както му казвате, по този начин да е. 2000 ПЪТИ ПОД КРИТИЧНАТА СТОЙНОСТ. Ясно ли ви е, какво да желаете от тези, които ще се занимават със идващите пандемии. Пък тези от Добрич, дето не желаят да зарязват лозята, че имало коронавирус им хвърлете един пердах, щото е ясно, че ги мързи и си търсят оправдания.

Обществената система си е набита на атрактор без дифузно разпространяване и си стои там и не мърда. Ситуацията е спокойна. Посред зима. Стабилност, предсказуемост, успокоение – знаете, това е девизът на математическата обществена динамичност.

Караме нататък.

3. Проверка за препълненост на лечебните заведения. ТОВА Е ВАЖНО. Има ли претъпкани лечебни заведения? Няма. Нещата са под надзор. Целта на играта е реализирана. Мястото на народа е в къщи при ракията, винцето, мезенцето и туршийката, а не в лечебните заведения.

Хайде и тук малко цифри

Текуща претовареност интензивни кревати: 24

Заетост за дестабилизация на " Празни лечебни заведения ": 500

Под 5 % от сериозната стойност- заетостта е доста ниска. Практически нулево натоварване на здравната система. В средата на февруари

Текуща претовареност неинтензивни кревати: 191

Заетост за дестабилизация на " Празни лечебни заведения ": 5000

Под 4 % от сериозната стойност. Доста е ниско. Практически нулево натоварване на здравната система в следата на февруари. Добре ги помнете тези неща. Защото неизбежно ще дойдат последващи пандемии и нека тогава да имате някой, чиито прогнози ще се с сходна успеваемост. И който ще има лична методология. Защото да използваш методологията на Витанов – и баба знае. Направи си, направи си самичък лична методология, па давай прогнози със същата успеваемост и да ти се сбъдват месец след месец, та цяла година.

А прогнозата за я знаете. Сценарият Празни лечебни заведения ще е постоянен и през февруари. Защо? Системата е набита в верния атрактор. Огромната обществена система не мърда от наставления и атрактор. Посред зима. Няма-а-а-а, системата не мърда-а-а-а.

Нали се сещате какво ще ви предвиждам като почне март месец. Сещайте се, сещайте се.

4. Проверка на смъртността. Сведена е сведена до едноцифрено число дневно. Смъртността и през февруари ще е ниска. Внимавайте въпреки всичко и се пазете. Къси клечки ще има. Не теглете късата съчка.

5. Заключение от инспекцията - и през днешния ден, 318 дни след отпадането на изключителната епидемиологична конюнктура, обстановката е спокойна. Здравната система се оправя с проблемите, сюжет " Празни лечебни заведения " е постоянен.

Дифузното разпространяване е угасено. Клъстерното разпространяване е на ниско равнище. Прогнозата я знаете – и през февруари, лечебните заведения няма да се изпълнят.

7. Днес – отново карта на 14 дневната заболеваемост. Празник е – ето, по-добра катра от тази няма. Всичко е на най-ниската равнище на заболеваемост. Пак да запитвам – не сме ли в средата на февруари? А беше ли ви предсказано доста от дълго време, че ще е по този начин? Колко милиона разноски са спестени на здравната система и на страната. Струва ли си да имате някой, който може да прави такива прогнози?

Стабилност, предсказуемост, успокоение. Математическа обществена динамичност в деяние. Това е ситуацията. Няма хвърляне насам – натам, няма несъразмерни ограничения – ден след ден минаваме умерено през пандемията. Внимавайте с грипа и си карайте умерено работата. Ковидът и през днешния ден е на къса каишка.

Гледате нали. Грипната вълнаи и Ковидът се разминаха. Няма претоварване на здравната система. Насочваме се към привършване на Ковид пандемията. Това е ситуацията.

Желая здраве и триумфи. И дано вирусът и войната стоят надалеч от вас.
Източник: inews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР