Продължавам да твърдя, че ние преговаряме с Брюксел, а не

...
Продължавам да твърдя, че ние преговаряме с Брюксел, а не
Коментари Харесай

Ковачевски: Пътят на Северна Македония към ЕС не минава през София

" Продължавам да настоявам, че ние преговаряме с Брюксел, а не със София и пътят към Европейски Съюз не минава през София ", сподели в изявление за предаването " Трилинг " министър председателят на Република Северна Македония Димитър Ковачевски.
" С България имаме двустранни въпроси, които ще решаваме двустранно. Такива двустранни въпроси имаме и с Гърция и ще ги решаваме двустранно. И Хърватия и Словения имаха двустранни проблеми и ги решаваха двустранно, само че взеха огромните решения и в този момент са членове на Европейски Съюз ",каза той.
Ковачевски повтори, че опозицията би трябвало да взе участие в процеса на взимане на значими за евроинтеграцията на страната решения, тъй като болшинство от 2/3 в Народното събрание е належащо на страната, а не на държавното управление. Придвижването на Северна Македония към Европейски Съюз минава през вписването на българите като държавотворен народ в конституцията на страната.
Към общностите, които би трябвало да бъдат добавени в конституцията, Ковачевски добави хърватите и черногорците, а по време на срещата си с представители на израелска парламентарна делегация- и евреите.
" Защото вписването на части от други общности е единствено един от въпросите, който изисква болшинство от 2/3 в Народното събрание. До края на пълноправното ни участие в Европейски Съюз предстоят и други въпроси, които изискват такова парламентарно болшинство. Реформа на правосъдната система, на системата на прокуратурата, на администрацията, на децентрализацията – това са все въпроси, които изискват болшинство от 2/3 в Народното събрание ", сподели Ковачевски.
Опозицията споделя, че няма да гласоподават конституционните промени, а без тях не може да бъде събрано нужното болшинство от 2/3 в Народното събрание на страната.В петък вечерта опозционната ВМРО-ДПМНЕ заяви, че няма да взе участие в работната група, " тъй като не дават доверие на един обезсърчителен развой ".
Ковачевски уточни, че до този миг задължението е бил да бъде направена реорганизация на държавното управление, с цел да има устойчиво болшинство за действието му. Сега следва да бъдат направени предложенията за измененията в конституцията, тъй като те би трябвало да бъдат предмет на социална полемика,
" Трябва да ги видят неправителствените организации, академичната общественост, медиите, а през тях и всички жители, с цел да могат да се уверят за каква смяна в конституцията става въпрос ", сподели северномакедонският министър председател.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР