Приключиха ХXI Републикански състезания на младежките противопожарни отряди Млад огнеборец.

...

Приключи състезанието на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”

Приключиха ХXI Републикански надпревари на младежките противопожарни отряди „ Млад огнеборец ” . В комплексното класиране купата завоюва отрядът на шуменското IX ОУ „ Панайот Волов ".

През двата спортни дни на ХXI Републикански надпревари на младежките противопожарни отряди „ Млад огнеборец – Албена 2022 ” година учениците демонстрираха забележителен състезателен дух и доста положителни механически умения. Надпреварата беше сред почтени съперници, които демонстрираха сили, познание и благоприятни условия за справяне с трудностите.
 Министерство на вътрешните работи
С резултат от 100,77 точки в дисциплината “400 метра щафетно тичане с трудности ” първо място извоюваха младежите от СУ „ Никола Й. Вапцаров “, Айтос. На по-малко от 1 точка от първенеца остана тимът на СУ „ Васил Левски “, Троян. Бронзовото трето място в тази дисциплинираност зае отрядът на IX ОУ „ Панайот Волов “, Шумен.

Вчера до успеха в дисциплината “Бойно разрастване на спортна пътека ” стигнаха учениците от шуменското IX ОУ „ Панайот Волов “. Второто място завоюваха младежите от чирпанското СУ „ Пейо К. Яворов “, а трети останаха представителите на айтоското СУ „ Никола Й. Вапцаров “.
В комплексното класиране купата завоюва отрядът на IX ОУ „ Панайот Волов “, Шумен. Те ще показват страната ни в интернационалните игри, които ще се проведат тази година в Словения. Младите огнеборци от СУ „ Никола Й. Вапцаров “, Айтос справедливо взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „ Пейо К. Яворов “, Чирпан.
Всички участници получиха грамоти за своето присъединяване, а спечелилите – предметни награди . Съорганизатори на младежкото състезание са Групово дело “Пожарна сигурност и отбрана на популацията ”, Министерството на образованието и науката и Министерството на младежта и спорта. Дните на младите огнеборци се организират с дейната поддръжка на Българската федерация по пожароприложен спорт и к.к. „ Албена “.

Източник: dariknews.bg