През седмицата Кьолн постигна победа над БАТЕ Борисов и надеждите

...

Хофенхайм продължи мъките на Кьолн

През седмицата Кьолн реализира победа над БАТЕ Борисов и очакванията на почитателите бяха, че това може да докара до завършек на тъгите и в Бундеслигата. Нищо сходно обаче! „ Козлите” изгубиха с 0:3 семейството си на Хофенхайм в мач от 11-ия кръг на шампионата и не престават с кошмарния си сезон.

Тимът има едвам 2 точки и след близо 1/3 от сезона към момента няма победа. Хофе пък се върна към успехите и към този момент е пети с 19 точки.

Денис Гайгер откри резултата в 10-ата минута, когато се озова самичък против Тимо Хорн и преодоля вратаря.

Положенията продължиха, само че до края на полувремето нови голове не паднаха. В 55-ата минута обаче Павел Олковски направи фаул в наказателното поле, а Сандро Вагнер осъществя отсъдената дузпа.

Отново немският национал оформи крайното 3:0 в 80-ата минута, откакто засече надълбоко центриране на Андрей Крамарич и с удар в земята съумя да заблуди Хорн.