През месец март германският аерокосмически институт DLR започна проучване за

...
През месец март германският аерокосмически институт DLR започна проучване за
Коментари Харесай

Проект на немския аерокосмически институт с българско участие цели създаването на космическа система за многократна употреба

През месец март немският аерокосмически институт DLR стартира изследване за основаването на възвръщаема ракетна технология, която радикално се отличава от плановете на американски компании като СпейсЕкс и Блу Ориджин. Германската концепция е първата степен на ракетата-носител да е крилата, като след изстрелването тя да се спуска гладко и да бъде захващана във въздуха от аероплан.

Проектът на име FALCon (съкратено от Formation flight for in-Air Launcher 1st stage Capturing demonstration) ще бъде разработван и тестван от DLR взаимно с шест интернационалните колегата, които са следните: Drone Rescue Systems – Австрия, Embention – Испания, soft2tec – Германия, VKI – Белгия, Astros Solution – Румъния и Института по механика на Българска академия на науките (ИМех-БАН) – България. 

Спорем Мартин Сипел, водач на плана, Европейската комисия е осигурила 2.6 милиона евро – това е незначителна сума за мащабите на ракетно-космическия бранш, само че е значима с цел да се даде ход на работата. Пак съгласно Сипел планът FALCon не зависи единствено и само от Европейската комисия, а ще има и други сътрудници, които ще подкрепят самодейността. 

За повече информация: DLR

 

Източник: cosmos.1.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР