Предпоследният за календарната година 19-и кръг от английската Висша лига

...

Ще си върне ли върха Арсенал след дербито с Уест Хем

Предпоследният за календарната година 19-и кръг от британската Висша лига приключва в четвъртък с 2 мача.

В първия от тях Брайтън е хазаин на Тотнъм от 21:30 часа, а вторият е лондонското дерби Арсенал – Уест Хем и започва с 45 минути по-късно.

В него „ топчиите “ ще опитат да си върнат първото място, което във вторник им бе отнето от Ливърпул.

ЧЕТВЪРТЪК, 22:15 ЧАСА, АРСЕНАЛ - УЕСТ ХЕМ

В първия ден на месец ноември „ чуковете “ отстраниха „ артилеристите “ в осминафиналите на шампионата за Купата на лигата, побеждавайки ги за първи път от 2019 година насам. Последният триумф на Уест Хем като посетител на Арсенал датира от 2015-а, а през този сезон домакините са непобедени у дома във всички шампионати. Нещо повече, момчетата на Микел Артета са в серия от 7 триумфа на своя земя, до момента в който гостите изгубиха последните си 2 визити като във всяка от тях получиха по 5 гола. Уест Хем има еднакъв баланс надалеч от вкъщи през акцията във Висшата лига, откакто записа по 4 триумфа и провали, както и реми, само че едва ли ще може да вземе нещо от „ Емирейтс “.