Пред погледа на Тервел Пулев ВК Левски победи ВК ЦСКА

...

Левски отново мина през ЦСКА, този път на 1/2-финалите

Пред погледа на Тервел Пулев ВК Левски победи ВК ЦСКА в първия полуфинален дуел сред двата отбора в държавното състезание при дамите с 3:1 гейма (25:16, 25:15, 21:25, 25:22).

Волейболистките на Левски започнаха чудесно срещата и поведоха на първото техническо спиране с 8:5. Постепенно "сините " натрупаха сериозен задатък от 10 точки - 17:7, "червените " понижиха изоставането си до 10:17, само че към края на гейма разликата още веднъж стана 10 точки - 21:11. Момичетата на ВК Левски затвориха гейма при резултат 25:16.

Във втория гейм двата отбора започнаха равностойно, само че при първата техническа пауза още веднъж Левски водеше с 8:6, Моника Кьосева игра чудесно и правеше разликата. При 12:8 в интерес на противника треньорката на ЦСКА Юлия Иванова взе спиране, с цел да даде скъпи директиви на волейболистките си, само че това не даде дълготраен резултат и "сините " поведоха с 6 точки при резултат 19:13. С по-добра игра "сините " волейболистки затвориха и втория гейм, този път с 25:15.

Слабо посрещане и недобра офанзива проваляха напъните на волейболистките на ЦСКА да се опълчват на "сините " волейболистки. Диагоналката на "сините " Моника Кръстева се отличи с 15 точки за първите два гейма и водеше тима си към успеха.

Женско потупване на ВК Левски - ВК ЦСКА

С по-добра игра през третия гейм ЦСКА поведе 6:3, само че Моника Кръстева донесе четвъртата точка на тима си с отлична офанзива, в последна сметка ЦСКА поведе при първата техническа пауза с 8:6, което се случи за първи път в този мач. След 12:12 Левски завоюва 13-ата точка, а това предизвика Юлия Иванова да вземе спиране. Това даде претенции резултат и "червените " имаха преднина и при второто техническо спиране - 16:14. След равностойна игра и резултат 19:19, "червените " волейболистки взеха самодейността и стигнаха до триумфа в третия гейм с 25:21 след отлична офанзива на Кьосева.

Тервел Пулев гледа половинката си на дуела сред Левски и ЦСКА

ЦСКА продължи с положителната си игра и в четвъртия гейм, с цел да води на първото техническо спиране с 8:6. Левски обаче върна увереността си и на второто техническо спиране водеше с 3 точки - 16:13. Постепенно Левски наложи волята си и поведе с 5 точки, с цел да се стигне до 21:16. Паскова пропусна да донесе решителна точка за тима си и резултатът стана 21:19 за "сините ", а в следствие се стигна и до 23:22, когато треньорката на "сините " Любка Дебърлиева взе спиране.

С мощна офанзива Моника Кръстева направи резултата 24:22 за "сините ". В последна сметка Левски завоюва и четвъртия гейм с 25:22 с решителна точка на Вангелия Рачковска, с цел да затвори мача с 3:1 гейма.