Пред БиТиВи той разказа, че лекарствата ,които са договорени касата

...
Пред БиТиВи той разказа, че лекарствата ,които са договорени касата
Коментари Харесай

COVID зоните засилват хаоса с лечение и препращане на пациенти


Пред БиТиВи той описа, че медикаментите,които са контрактувани касата за гратис изписване в зоните, в действителност са за лекуване на затруднения от вируса. Което значи, че тези пациенти за инфектирани и боледуват, а отивайки до зоните могат да заразят още хора. Вместо да бъдат съветвани по телефона и да им се изпишат лекарства с електронна рецепта.

Масово въпросните зони въобще не работят, тъй като липсват медици за тях, сподели още Миндов. По думите му в София действително действат една или две зони, а в останалите просто няма личен състав. Това е доста хубава концепция, само че тя не може да се осъществя. Най-малко Коронавирус зоните нямат покритие на територията на цялата страна, счита медикът.

Относно безплатните медикаменти Миндов посочи, че всички медикаменти, които попадат в листата за изписване от Коронавирус зоните, действително са за лекуване на затруднения. Те се предписват когато пациентите са „ на ръба сред домашно и болнично лекуване “. Те се включват на втори стадий. За тези медикаменти пациентът би трябвало да отиде, към този момент с ясни признаци и доста заразяващ, до Коронавирус зоната – не е ясно с какъв превоз. Това, в случай, че може да се обади по телефона и да му бъдат изписани тези медикаменти, бяха думите на доктор Миндов.

Той приказва и за пациентите с тежки затруднения от ковид. Повечето от хората, които попадат в реанимация, умират още в първите 48 часа, сподели докторът. Смъртността от Делта разновидността е по-висока, счита той.

Едва 10% от пациентите с, които попадат в реанимация, оцеляват, разки Миндов. Делта разновидността заразява по-бързо, развива се по-бързо, по-агресивен е. Имаме и пик при децата до 1 година – на кърмачетата, добави докторътт.

По думите му следва да бъдат разкрити още интензивни кревати за лекуване на деца от COVID-19, защото те са незадоволителни.
Едва 10% от пациентите с COVID-19, които попадат в реанимация, оцеляват “, сподели доктор Георги Миндов пред bTV.

Той уточни, че 50% от хората в реанимация умират още в първите 48 часа и смъртността е доста висока. „ По-малко заболяват, само че повече умират “, сподели Миндов.

„ Делта “ разновидността заразява по-бързо, развива се по-бързо, по-агресивен е. Имаме и пик при децата до 1 година – на кърмачетата “, сподели още Миндов.
Още по тематиката
Безплатни медикаменти против ковид, само че единствено 6 се намират в аптеките

По думите му следва да бъдат разкрити още интензивни кревати за лекуване на деца от COVID-19, защото те са незадоволителни.

Прочети още на:

В същото време единствено 13 души със приключен имунизационен цикъл са приети в болница за цяла София. Има единствено двама умряли с цялостен имунизационен курс за целия интервал въобще.
Източник: duma.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР