Потенциана опасност за здравето на софийски таралежи разтревожи дама. Тя

...
Потенциана опасност за здравето на софийски таралежи разтревожи дама. Тя
Коментари Харесай

Столичанка се разтревори за съдбата на таралежи СНИМКИ

Потенциана заплаха за здравето на софийски таралежи разтревожи дама. Тя твърди, че четириногите мъници си изкопали дупка в двора на детска градина в София, с цел да прекарат в нея зимния си сън. Друга дама ги забелязала в региона още предишното лято, когато им оставяла и вода.

Това обаче не бил края на историят за бодливите животни.

Людмила Ангелова твърди, че охранителят на детската градина преднамерено заравял дупката им и я пълнел с боклуци. " Тя върви и се разправя, само че не може сама. Миналата година отново го е правил. Моля, ви за помощ за бедните таралежи ", написа дамата.

Вижте целия сигнал на Людмила Александрова:

" Моля за помощ. Охранителят се смеел, че нищо не могат да му създадат. В детската градина - ул. " Добруджански край ", над Лидъл, На Скобелев има таралежи които спят. Една жена ги вижда и поставя вода цяло лято. Моля, в случай че може някой, да помогне. Охранителят заравя дупката им преднамерено и я цялостни с боклуци. Тя върви и се разправя, само че не може сама. Миналата година отново го е правил. Моля, ви за помощ за бедните таралежи. Директорката се подсмивала ".

Предвид тази сторична история, в която косвени герои са таралежи, дано си напомним и някои потребни препоръки за това какво да сторим, в случай че открием животните. Както доста други погрешни информации, има и такава във Facebook със препоръки - по какъв начин да реагирате, в случай че забележите таралеж на земята.

От организацията Дивите животни / Wild Animals поучават да не доверявате сляпо на широкоразпространения пост за таралежа, а да прочетете и запомните техните указания.

Вижте цялата обява на организацията:

Почти всеки ден се постанова да опровергаваме онази безумна обява за таралежи, оповестена преди година някъде, в която на дълго и необятно се обясняваше, че в случай че видите таралеж задремал на открито навън, да не се притеснявате, той просто хибернира. Съветът е да го преместите на безвредно за него място и да го оставите да си спи умерено.

Публикацията е превод от неизвестно къде, създател неизвестно кой. Ситуацията малко припомня твърдото разбиране на мнозина, че в случай че нещо са го споделили по тв приемника или го има във вестника, значи е истина. Незнайно за какво, измислиците и погрешните неща за животните стават доста " вайръл ", до момента в който обстоятелствата и препоръките от първа ръка по-трудно стигат до почва за поникване. Имайте поради, че в интернет изобилства с погрешни неща и препоръки от хора, които нямат концепция какво вършат. Подбирайте си източниците.

- Таралежите не хибернират навън при никакви условия. За хибернацията те си вършат гнезда, които не са дълбоки, само че въпреки всичко таралежът не е забележим с просто око. Гнездото нормално е в корени на дърво или шубрак, ниша или под изоставена бетонна плоча от градеж в града. Няма метод таралеж в положително здравословно положение да легне на поляна и да хибернира.

- Ако намерите таралеж, който наподобява задремал на открито навън, имайте поради, че е извънредно незабавно за него да стигне до помощ и то не каква да е, а профилирана за таралежи.

- Намирате кашонче, като през това време не изпускате животното от взор, с цел да не го отнесе друго животно или да се реалокира, в случай че се е събудило от Вашето наличие. Може да оставите някой да го пази, до момента в който Вие търсите кашонче.

- Кашончето не би трябвало да е огромно. Размер 30 х 30 х 30 см за дребен таралеж е премного, за доста огромен 40 х 40 х 30 см. Пробивате 10-тина дупки в стените с химикал - 1 см в диаметър е задоволителен за дупка.

-В кашончето слагате на дъното нагърчена дебела хавлиена забрадка без висящи конци и без етикета, в случай че е необятен, с цел да не си закачи крайник в него.

-Изключително значимо е да топлите. Слагате до едната стена на кашончето легнала бутилка от минерална вода, пъхната в чорап и леко смачкана, с цел да не се търкаля. В тази бутилка сте напълнили доста гореща вода и сте се уверили, че капачката не изпуска.

-Слагате таралежа до бутилката. Отгоре може да завиете леко тялото с част от кърпата, с цел да задържа топлината. Затваряте кашончето добре, с цел да не излиза топлината, а и с цел да не излезе таралежа, в случай че се раздвижи и желае да си върви.

Ако би трябвало да престои при Вас през нощта, сменяте топлата вода на 2 часа.
Източник: glasnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР