постигна много ценен домакински успех в борбата си за оставане

...

Каляри записа важна победа в битката за оцеляване

реализира доста скъп домашен триумф в битката си за оставане в, откакто надви с минималното 1:0 над в ранния мач от съботната стратегия на 33-ия кръг в италианския хайлайф. Така отборът прекъсна черната си серия от пет загуби.

Сардинците несъмнено бяха по-добрият тим през първото полувреме, като справедливо взеха задатък в 42-ата минута, когато беше прецизен с глава след центриране на. Три минути по-късно също се разписа, само че голът му не беше зачетен заради засада. След почивката “рособлу ” понижиха темпото, само че можеха да стигнат до втори гол в добавеното време, когато топката рикошира във, след което срещна страничната греда. При ответната си офанзива “неровердите ” можеха да отбележат изравнително попадение, само че резервира преднината на своя отбор, спасявайки рисковото воле на.