Поставеният под №6 Адриан Андреев (№411) стартира успешно в турнира

...

Андреев бие ирландец в САЩ

Поставеният под №6 Адриан Андреев (№411) започва сполучливо в шампионата на корав корт в Бейкърсфилд, Съединени американски щати от календара на Международната тенис федерация (ITF) и с награден фонд $25 000. В I кръг четвъртата ракета на България в профил третата ракета на Ирландия Осгар О`Хойсин (№1125)с 6:4, 7:5 след близо 2 часа игра.
20-годишният Адриан реализира единствения пробив в първия сет в седмия гейм и затвори частта за 51 минути. Българинът стартира неприятно втория сет, откакто загуби още първото си подаване и изостана с 0:3, само че в петия съумя да върне брейка, а в 11-ия проби още един път 25-годишния си противник и затвори дуела с втория си мачбол след 1:55 ч. на корта. На 1/8-финалите Адриан Андреев ще срещне участващия с " уайлд кард " представител на домакините Бруно Кузухара (№1088).
Източник: duma.bg