Поредният V кръг от футболното първенство – Юноши старша възраст

...

Волов надви Светкавица в битката за върха при старшата възраст, Хитрино и Велики Преслав – със загуби.

Поредният V кръг от футболното състезание – Юноши старша възраст зона Варна опълчи втория и първия в класирането в директен дуел. „ Волов “ (Шумен) като водач в групата след извоюваната среща вкъщи над „ Добруджа “ (Добрич) в предходния кръг отиде със самочувствие на стадион „ Димитър Бурков “ в Търговище на срещата със „ Светкавица “. След по-добра игра и в двете полувремена момчетата на Стоян Чешмеджиев завоюваха срещата и към този момент пет мача са без изгубена точка в шампионата. Още в първата част надмощието на шуменци беше материализирано след автогол на бранител на „ Светкавица “ (Търговище). В началото на втората част младите футболисти на „ Волов “ (Шумен) вкараха нови два гола дело на Сейхан Ахмед и Енгинджан Риза и направиха резултата типичен. В края на дуела футболистите на „ Светкавица “ (Търговище) осъществиха гола на честа за крайното 1:3.

В различен мач от кръга „ Хитрино “ загуби вкъщи от връстниците си от „ Локомотив “ (Русе) след мощна игра в първото полувреме и къде къде по-слаба през второто. Голямото предпочитание за победа на символичните домакини бе възнаградено с гол на Берил Хюсеин в 18-ата минута само че по-късно те счетоха, че завоюваха мача и бяха неприятно осъдени. През втората част " железничарите " от Русе преобразиха играта си и бяха по-добрият отбор на стадион „ Панайот Волов “ в Шумен. И резултатите не закъсняха. В 52-ата минута от директен свободен удар от 30-35 метра Денислав Митев изравни резултата. Последваха непростими пропуски за гостите на Йозгюнай Юсмен, Беркант Ибрямов, Даниел Великов и Денислав Митев. Четири пъти и гредите помогнаха на отбора от Хитрино. В 89-ата минута Беркант Ибрямов беше изведен от дълбочина в игралното поле на " Хитрино " - надбяга бранителите и от наказателното поле заби топката в мрежата им - 1:2 при който резултат приключи и мача. Победата на младите „ железничари “ бе повече от заслужена и пристигна след цялостен поврат в резултата след по-добра и смислена игра изключително през второ полувреме.

В същото време младите футболисти от старопрестолната столица Велики Преслав гостуваха на миналогодишния отличник в групата „ Добруджа “ (Добрич). Както се й очакваше момчетата на футболният експерт Тодор Бекяров се завърнаха с разгромна загуба с 10:0. В края на първото полувреме домакините водеха с 4:0. „ Надиграха ни отвред, не можем да се противопоставим на тим с доста школи и доста футболни гении “ – беше безапелационен Тодор Бекяров.
„ Калиакра “ (Каварна) след доста слаба игра и с присъединяване на по-малки футболисти загуби пагубно вкъщи 0:7 от гостуващия отбор на „ Черноморец “ (Балчик).

За срещата „ Спортист 2011 “ (Генерал Тошево) и „ Черноломец 2017 “ (Попово) не можахме да получим информация, по тази причина го няма в класирането и като резултат.