Подминаването на костите на Гоце Делчев от премиера не е

...
Подминаването на костите на Гоце Делчев от премиера не е
Коментари Харесай

ВМРО: В Македония няма „македонци“ с българско самосъзнание. Българите са държавотворен народ за РСМ!

Подминаването на костите на Гоце Делчев от премиера не е протоколен гаф – историческо изменничество е!

Това са част от изводите, които направи анализът на Вътрешна македонска революционна организация на изтеклата аудиенция на министър-председателя Кирил Петков в Скопие през вчерашния ден, оповестиха от партията.

" Сигурно наподобява героично да обещаеш авиолиния до два месеца и да „ постигнеш “ фиктивен отвод от териториални искания, само че това е единствено в границите на медийния балон и спешния ПР. Нищо повече. Да, нашите връзки със Скопие се нуждаят от нова сила и даже може би реклама, само че не е добре да се самозаблуждаваме ", се показва в известието.

Ето и изводите от изявленията и дейностите на премиера в Скопие, които вършат от Вътрешна македонска революционна организация:

Първо , дали ще споделяме Република Северна Македония, или единствено Северна Македония наподобява просто на някаква вежливост от наша страна. На подарък за отпушване на връзките, с който нищо не губим. Но не е напълно по този начин. Македония е район. И част от него е в днешна България. И България по никакъв метод не трябва да се отхвърля исторически от използването на думата „ Македония “. Нашият герб е основан на концепцията за Мизия, Тракия и Македония. Окончателното подаряване на думата Македония на Скопие и Атина е неточност. Затова и когато става дума за Северна Македония, добре е да се припомня, че част от северната част на района Македония е в днешна България. Върху друга част от северния дял на района Македония е обособена република, която носи това име. И която има обща история с България. Колкото до „ отхвърли “ от териториални искания от страна на Скопие, това е съвсем комично. Но комично по-скоро за България. След вековни битки за Македония стигнахме до това, че... Македония великодушно заявява, че няма искания към нас. Да не приказваме, че РСМ от дълго време е записала в Конституцията си, че почита териториалната целокупност на съседите си. Днес с вербална нота преразказват Конституцията си, което си е просто медиен балон.

Второ, да посетиш Скопие и да не отидеш на гроба на Гоце Делчев – това не се беше случвало на български общественик. А през вчерашния ден Кирил Петков просто подмина демонстративно гроба на Гоце Делчев. И то в деня, в който хората в София чакаха с часове да си купят юбилейната монета, издадена от Българска народна банка във връзка 150-годишнината от рождението на войводата. Има и още нещо. Когато българският министър председател подминава признака на битката на българите в Македония за избавление и обединяване, дава поле на македонизма и легитимира грабежа на българската история. Това не е просто протоколен гаф. Разбираемо е, че не може и не трябва да се приказва само за история, само че чак такова загърбване на историята граничи с национално безгрижие. Нещо повече – това може да се разчете като изрично оттегляне от Рамковата позиция на България, гласувана от 44-тото Народно събрание и действително препотвърдена от всички партии в сегашния парламент с декларацията след КСНС предишния понеделник.

А чак такова предоверяване на икономическите фактори граничи с доверчивост. Само в последните десетилетия най-малко пет пъти в връзките на двете ни страни са звучали такива въодушевени нотки за ЖП линии и какво ли още не. Резултатът е прочут. След като столетие едната страна пречи на прословутата ЖП линия, какво ни кара да мислим, че ще се задейства в идващите месеци?
Красимир Каракачанов: Доброволната военна работа е стъпка към връщане на наборната
Първите претенденти за срочна работа в доброволния запас на Българската войска към този момент са признати. Предстои тяхната подготовка в Националния...
Прочети повече
Трето. Поставянето на фашизъм и България в едно изречение е недопустимо. В какъвто и да било подтекст това води до заплитане в пояснения. А министър председателят не е изключително квалифициран в тази област. Ясно е, че доникъде на предишния век етническото определение и самоопределяне за болшинството от популацията в Македония е българско. Това е значимото. Ако някой ще приказва за български фашизъм, първо е по-добре да се сети за македонисткия сталинизъм. Намесата на двете човеконенавистни идеологии няма нищо общо с изначалната картина в Македония в тези десетилетия – тя е абсолютно българска.

Четвърто . Кирил Петков използва формулировката „ македонци с българско съзнание “, което приема тезата на Скопие, че в РСМ живеят единствено македонци, а българите са определяни с пейоративните българофили и българомани.

Пето. Няма нации от двете страни на границата. Има един народ от двете страни на границата. И няма просто някакви българи в Македония. Българите в днешна РСМ са държавотворният народ. Част от който в десетилетията на титовизма възприема политическата македонска еднаквост и за собствен етничен етикет. В този смисъл в днешна РСМ живеят и хора с българско съзнание. Които са същият този народ. И чиито права би трябвало да бъдат ясно – и очебийно – предпазени конституционно в Скопие. А не просто упоменати като едно от малцинствата.

Шесто. Нямаше никакъв смисъл министър председателят Петков да върви в Скопие, вместо Ковачевски да пристигна в София. Това изисква обикновената логичност. Оставяме настрани по какъв начин беше посрещнат Петков.

„ Завъртането “ на тематиката за наказания от Съединени американски щати, даже и опровергано, е към този момент факт. Това е още един детайл от опита върху страната ни да се ползва мека или не толкоз мека мощ. Допускането даже на такава хипотеза е напълно недопустимо. И този вид говорене на нашите сътрудници би трябвало да срещне по-твърда реакция от страна на държавното управление.
Кой желае Скопие да остане отвън Европейски Съюз? Вижда му се кандилото
Кой има интерес от продължение на блокажа сред България и Северна Македония? Когато си отговорим на този въпрос, тогава ще имаме и ре...
Прочети повече
Вътрешна македонска революционна организация упорства за прецизно придържане към позицията на КСНС, която пък на собствен ред стъпва върху нашите общи старания от предходния мандат. Замяната на история с стопанска система е неприемлива. Замяната на историческата истина с концепцията единствено за човешки права – също. България е в правото си да упорства и на историческата истина, и на икономическо деблокиране, и на човешките права. Имаме правото, престижа, нуждата. Всичко друго е пораженческо обслужване на непознати ползи.

 

 

 

 

Още от ПОЛИТИКА:
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР