Победителката от последното издание на Ролан Гарос“ Ига Швьонтек се

...

Шампионката Швьонтек с победа на рождения си ден

Победителката от последното издание на „ Ролан Гарос “ Ига Швьонтек се поздрави с победа на връх 20-ия си рожден ден.

Полякинята, която е №8 в схемата в Париж, се наложи над своята другарка и партньорка на двойки Кая Юван от Словения с 6:0, 7:5.

Швьонтек завоюва първите седем гейма в срещата, само че по-късно дуелът се завърза и стана равносилен. В 12-ия гейм шампионката съумя да реализира триумфа при четвъртия си мачбол.

В изявлението на корта някогашната победителка на Уимбълдън Марион Бартоли изненада Ига с цветя и ѝ изпя „ Честит рожден ден! “.

„ Никога не съм защитавала купа на подобен огромен шампионат. Не знам какво да чакам. На корта нямам приятелки. В началото на сезона отново играх против Кая и отново беше мъчно. Не ми даваше никакви дарове, макар че имах рожден ден “, разяснява по-късно с усмивка Швьонтек.

В различен дуел Полона Херцог в профил №16 в схемата Кики Бертенс от Нидерландия. В мач с доста обрати 73-ата в ранглистата словенка се наложи след 6:1, 3:6, 6:4 над някогашната полуфиналистка на „ Ролан Гарос “.
Източник: bnr.bg