Пирин Благоевград победи Спартак Варна с 3:1 в мач от

...

Пирин Благоевград победи Спартак Варна за първи успех с Христо Янев

Пирин Благоевград победи Спартак Варна с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Радослав Цонев изпъкна за спечелилите с двата си гола.

Радослав Цонев откри резултата на стадион " Христо Ботев " в Благоевград с попадение от директен свободен удар. Именно полузащитникът удвои преднината на отбора си. Халфът преодоля Иван Дичевски с удар по земя за 2:0.

Гостите съумяха да понижат пасива си в 38-ата минута. Родни Антуи приключи впечатляващ пробив с компактен удар от дребен ъгъл.

След почивката домакините възобновиха задатъка си от две попадения. Мартин Смоленски бе чудесно позициониран в наказателното поле и шутира избита топка в опразнената врата.

Натискът на " орлетата " продължи и Николай Бодуров стреля в напречната греда с глава.

До края на дуела попадения на Преслав Йорданов и Родни Антуи заради засада.

Пирин Благоевград се изкачи до 14-ата позиция в класирането с актив от 12 точки. Спартак Варна остава на последното 16-о място в подреждането с 8 пункта.