Петият в Бундеслигата допусна грандиозна издънка в турнира за Купата

...

Леверкузен счупи гредите и се изложи срещу аматьори

Петият в Бундеслигата позволи грандиозна издънка в шампионата за Купата на Германия, откакто беше отстранен от четвъртодивизионния Рот-Вайс (Есен) на 1/8-финалите. Елитният отбор отстъпи с 1:2 след продължения като посетител, откакто се скъса да пропуща.

Само в границите на постоянното време “аспирините” удариха четири греди, като две от тях бяха в 89-ата минута. После в добавения половин час Леверкузен дори поведе с 1:0 с гол на в 105-ата минута. После обаче дилетантите от Есен съумяха да осъществят две попадения посредством Огужан Кефкир (108’) и Симон Енгелман (117’), с което сътвориха сензацията.

Moments like this!
— DFB-Pokal (@DFB_Pokal)
В другия приключил досега конфликт Холщайн (Кийл), който в предишния кръг отстрани, се оправи и с Дармщат 98 след осъществяване на дузпи. След 120 минути борба резултатът беше 1:1, а при последвалите изстрели от бялата точка домакините се постановиха със 7:6.