Петият турнир от сезона на Българска Снукър Федерация премина под

...

Виктор Илиев с втора титла от ранкинг турнир

Петият шампионат от сезона на Българска Снукър Федерация мина под диктовката на младите гении на снукъра в България.

Виктор Илиев победи с купата след победа с 4:1 над Жан Лаушман във финала на шампионата, който се организира в Спортен клуб „ Академията “.

Това е втора ранкинг купа за 16-годишния Виктор Илиев. За 17-годишния Жан Лаушман пък това бе първи край. Победителят в шампионата сподели, че се намира в страхотна форма откакто в профил поредно Братислав Кръстев (3:1) и Георги Величков (3:1), с цел да се класира на финала. Лаушман пък се оправи с Теодор Чомовски в полуфинала в дуел изпълнен с обрати. Най-големият брейк в шампионата от 82 точки записа Георги Величков.

В националната класация продължава да води Братислав Кръстев, следван от Теодор Чомовски и Георги Величков. След тях са Виктор Илиев, Дейвид Давидков и Сашко Димитров.

Към младите ни гении са ориентирани и погледите ни към идното европейско състезание по снукър, което ще се организира в България от 2-ри до 16-ти февруари.