Пети решителен мач ще определи шампиона в мъжкото волейболно първенство

...

"Хебър" взе нова победа и вкара финалната серия във волейбола в пети мач

Пети съдбоносен мач ще дефинира първенеца в мъжкото волейболно състезание на България. До него се стигна, откакто " Хебър " реализира победа над " Нефтохимик " с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) като хазаин в четвъртия дуел от финала и изравни серията 2:2.

Ден след, този път състава от Пазарджик беше доста по-добър.

Първият гейм в Пазарджик беше оспорван, само че домакините се постановиха в основните моменти, с цел да го затворят с 25:21. Втората част беше решена след серия от 12 следващи точки на " Хебър ", което докара и до доста огромната разлика.

Голяма конспирация имаше в третия гейм, когато " Хебър " поведе с 13:8, а след това и с 21:15. След това обаче " Нефтохимик " отговори с шест следващи точки. Домакините въпреки всичко демонстрираха по-здрави нерви и затвориха дуела.

Решителният пети мач е на 2 май (вторник) от 18.30 ч. в Бургас.
Източник: dnevnik.bg