Перфектното представяне на Наполи от началото на сезона в Серия

...

Наполи измъкна победата срещу Торино в последните десет минути

Перфектното показване на Наполи от началото на сезона в Серия А продължи и в 8-ия кръг. Южняците надделяха мъчно с 1:0 вкъщи Торино. Единственото попадение в мача вкара Виктор Осимен в 81-ата минута.

Така „ небесносините “ не престават да са водачи във краткотрайното класиране с 24 точки от също толкоз вероятни. „ Биковете “ са 12-и с 8 точки.

Двубоят стартира с домашен напън. В 26-ата минута след меле в наказателното поле и намесата на ВАР Наполи получи дузпа. Зад топката застана Лоренцо Инсинье, който стреля в десния ъгъл, само че Ваня Милинкович-Савич избави.

В 57-ата минута Джовани Ди Лоренцо прати топката с глава във вратата след центриране от директен свободен удар. Голът обаче беше анулиран поради засада. Малко по-късно Ървинг Лозано пропусна от комфортна позиция.

В 66-ата минута Торино можеше да открие резултата, само че Давид Оспина се намеси уверено при удар на Йосип Брекало.

Победното попадение за „ партенопеите “ падна в 81-ата минута. Тогава Виктор Осимен се разписа с глава след центриране на Елиф Елмас и донесе осма поредна победа на своя тим.
Източник: fakti.bg