Пътуването на Арсенал в Шампионската лига приключи на Алианц Арена,

...

Мечтата на Арсенал за Шампионска лига, смазана от невероятния герой на Байерн Мюнхен - 5 точки за разговор

Пътуването на Арсенал в Шампионската лига завърши на " Алианц Арена ", като Джошуа Кимих изведе Байерн Мюнхен на полуфинал.

Равенството 2-2 в първия мач остави равенството внимателно готово преди мача на Алианц Арена. Арсенал смяташе, че трябваше да има опция да поведат с тях в Бавария, единствено че късната тъжба за дузпа беше отхвърлена, до момента в който Байерн самите те не бяха удовлетворени от едно съдийско повикване.

След нулево попадение. през първото полувреме Байерн беше обезверено покрай излизане напред единствено минута след подновяването на играта, когато Леон Горецка и Рафаел Герейро удариха гредата в бърза поредност. Те обаче реализираха гола си малко след приключването тутакси, като Кимих влетя в наказателното поле и нанесе удар с глава отвън Давид Рая.

Имаше шансове за домакините да усилят преднината си, като Leroy Sana пропиля опция моменти след откриването. Босът на Арсенал Микел Артета направи промени в търсене на изравнителното попадение, което щеше да довед...