Първият двубой от 16-ия кръг в Серия А между Ювентус

...

Ювентус пропусна да се качи на върха в Серия А

Първият дуел от 16-ия кръг в Серия А сред Ювентус и Дженоа приключи при тъждество 1:1. Възпитаниците на Масимилиано Алегри можеха да оглавят таблицата, само че вместо това изостават на точка от водача Интер, който е с мач по-малко.

Бианконерите получиха дузпа в 27-ата минута, когато Хосеп Мартинес фаулира Федерико Киеза. Именно офанзивният футболист на " черно-белите " осъществя последвалия 11-метров углавен удар за 1:0.

Домакините започнаха второто полувреме на стадион " Луиджи Ферарис " в Янов стремително и възобновиха равенството 164 секунди след подновяването на играта. Алберт Гудмундсон приключи чудесно построена многоходова офанзива.

До края на срещата Хосеп Мартинес избави изстрели на Федерико Киеза и Бремер и не разреши на гостите да върнат задатъка си.

Ювентус остава на втората позиция в класирането с актив от 37 точки. Дженоа заема 14-ото място в подреждането с 16 пункта.