Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг

...

Томова се бори, но отстъпи на бивша №1 в света

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в японския град Осака с награден фонд 823 хиляди $.

Квалификантката Томова поизмъчи представителката на домакините и досегашна номер 1 в света Наоми Осака, само че загуби с 5:7, 3:6 след час и половина игра.

Софиянката стартира мощно и поведе с 3:0 против лидерката в схемата с два пробива преднина. Двукратната шампионка от Големия шлем съумя да изравни за 4:4, след което осъществя нов брейк в 12-ия гейм, с което завоюва първия сет.

Във втората част Томова още веднъж взе ранен пробив задатък при 2:0, само че по-късно Осака завоюва пет от идващите шест гейма, а с това и мача.

Българката въпреки всичко си обезпечи 11640 $ и 73 точки за международната класация, в която ще се завърне в топ 150 през идната седмица.