Първата ракета на България в женския тенис - Виктория Томова,

...

Томова загуби от сръбкия, но запази шаносве за основната схема на Ролан Гарос

Първата ракета на България в женския тенис - Виктория Томова, загуби в третия заключителен кръг на квалификациите на Откритото състезание на Франция по тенис.

Томова отстъпи с 2-6, 6-1, 6-7(3) от Олга Данилович от Сърбия. Въпреки провалянето Томова има 50 % късмет да бъде изтеглена като „ щастлива губеща ". Жребий ще дефинира три от шест тенисистки, които ще се класират за главната скица.

Преди този мач Томова отстрани рускинята Марина Мелникова и британката Кейти Суон.

Българката стартира неприятно срещата и загуби първите четири гейма, а по-късно и първия сет с 1-6. Във втората част Томова сподели класата си и след 6-1 единствено 33 минути изравни сетовете.

Третата решителна част стартира с пасив от 0-3, само че Вики съумя да обърне резултата до 4-3 в своя изгода. Сръбкинята отговори с рибрейк за 4-4. До края на сета нови пробиви нямаше и по този начин се стигна до съдбоносен тайбрек. За страдание в него Томова загуби с 3-10 точки.