Първата ракета на България при дамите Виктория Томова се класира

...

Виктория Томова продължава като щастлива губеща на тенис турнира в Маями

Efbet2023 Horizontal
Първата ракета на България при дамите Виктория Томова се класира за втория кръг на шампионата от сериите WTA1000 в Маями с награден фонд от 8,8 милиона $. Българската тенисистка отпадна във втория кръг на квалификациите след загуба с 2:6, 3:6 от Виктория Голубич, само че въпреки всичко получи място в главната скица като " щастлива губеща " след отдръпване на Лорън Дейвис (САЩ).

Томова срещна Ана Каролина Шмидлова (Словакия) и стигна до триумф със 7:5, 6:2. 28-годишната софиянка позволи пробив за 0:2 при започване на мача, само че го върна малко по-късно, а по-късно изравни до 4:4. И двете тенисистки имаха проблеми на свое подаване, като си размениха по още един пробив по-късно. При 5:5 Томова стигна до още един брейк, а този път се оправи в своя сервис гейм и завоюва сета след 54 минути игра. Във втория тя беше безапелационна, като проби два пъти и не даде нито една точка за пробив. В идващия кръг Виктория Томова ще срещне поставената под №30 Даниел Колинс (САЩ).