Първа загуба под ръководството на новия треньор Иван Петров претърпяха

...

Пролетен карък в Спартак - счупен рейс и загуба в Карнобат

Първа загуба под управлението на новия треньор Иван Петров претърпяха футболистите на Спартак (Пловдив). Първият пролетен ден не донесе шанс на кючюкпарижани - първо им се счупи автобуса и мачът с Карнобат закъсня с 40 минути, по-късно капитанът им Кири Грогиев изпусна дузпа и отборът загуби с 1:0 от отбора на града с една от най-известните гроздови ракии. Мачът бе от 22-ия кръг на Трета лига - Югоизточнa група.

Кирил Георгиев откри чудесно Ерай Карадайъ, който от дребното наказателно поле с глава изпрати топката в навън в 15-ата минута. Десет по-късно Кирил Георгиев стреля от фаул, топката се отби в стената и попадна в краката на Ерай Карадайъ, който я вкара във вратата на Колев, само че голът му бе анулиран поради съмнителна засада.

След няколко рикошета и отбити топки Спартак получи гол при една от дребното офанзиви на домакините в 30-ата минута.

Пет преди почивката гладиаторите получиха опция да изравнят от дузпа. Вратарят Колев обаче избави удара на Кирил Георгиев, а при добавката бранител мазета топката от голлинията.

През второто полувреме старши-треньорът Иван Петров ускори офанзивата на Спартак като пусна в игра Любо Цеков, Кристиян Кодуков и Георги Георгиев. Гладиаторите продължиха да нападат като първо Любо Цеков с глава стреля чудесно, само че топката мина на сантиметри от страничната врата на Колев.

В идващия кръг пловивчани одобряват на стадион " Тодор Диев " отбора на Родопа (Смолян).

СПАРТАК ПЛОВДИВ: Петър Начев, Мариян Кусев, Йордан Минев, Веселин Минев, Цветан Вълчинов, Христос Доков, Кръстьо Милев, Кирил Георгиев, Цецо Главчев, Мартин Симеонов, Ерай Карадайъ (Любомир Цеков, Георги Георгиев, Кристиян Кодуков).
Източник: marica.bg