Пари Сен Жермен завърши наравно 1-1 срещу победителя от група

...

ПСЖ грабна място от 1/8 на Шампионската лига въпреки равенството в Дортмунд

Пари Сен Жермен приключи наедно 1-1 против спечелилия от група F Борусия Дортмунд в сряда, с цел да си обезпечи второ място и място в елиминационната фаза на Шампионската лига в последния си мач от групата.

Двете страни пропиляха купища златни положения в изненадващо нулево първо полувреме, преди Карим Адейеми най-сетне да преодолее безизходицата за към този момент класиралите се домакини в 51-та минута, вкарвайки от гредата, откакто ПСЖ загуби топката отвън наказателното поле.

Гостите дадоха отговор пет минути по-късно, изравнявайки посредством Уорън Заир-Емери след добра работа на Килиан Мбапе, който също имаше опит, отсъден в засада в 76-та.

Дортмунд оглави групата с 11 точки с ПСЖ на второ място с осем, колкото третия Милан, който ще продължи в Лига Европа след успеха си с 2-1 над Нюкасъл Юнайтед, който завоюва пет точки