Пари Сен Жермен записа ценен успех с 3:1 като гост

...

Мбапе изведе ПСЖ до ценен успех, но се контузи

" Пари Сен Жермен " записа скъп триумф с 3:1 като посетител на " Мец " в среща от 34-ия кръг на френската Лига 1. Тимът на Маурисио Почетино стигна до успеха след мощен мач за Килиан Мбапе, който означи две от попаденията.

Три минути преди края обаче суперзвездата на парижани напусна терена с мускулна контузия и тормози всички в клуба, защото травмата идва единствено няколко дни преди първия конфликт с " Манчестър Сити " в полуфиналите на Шампионската лига (28 април /сряда/, 22:00 ч., bTV Action) .

Снимка: Getty Images

На " Стад Сен-Симфориен " ПСЖ поведе още в 4' с гол №24 от началото на сезона за Килиан Мбапе, оползотворил извеждащ пас на Андер Ерера.

" Мец " изненадващо възвърне равенството в 46' посредством Фабиен Сентонзе, само че Мбапе върна задатъка на столичани в 59' благодарение на рикошет в неприятелски защитник. Впоследствие Мбапе бе сменен наложително в 87', а крайното 3:1 за ПСЖ оформи влезлият като запаса Мауро Икарди от дузпа, отсъдена за нарушаване против самия него.

С трите точки ПСЖ събра 72 и краткотрайно оглави класирането в Лига 1, преди конфликта сред сега втория " Лил " и четвъртия " Олимпик " Лион (25 април /неделя/, 22:00 ч., RING) . " Мец " остава на десетото място с 43 точки.

В идващия кръг ПСЖ приема " Ланс ", до момента в който " Мец " има привидно лека задача - аудиенция на закотвения на дъното " Дижон ".