Пари Сен Жермен спечели с 3:1 гостуването си на Метц

...

ПСЖ временно се върна на върха във Франция, но ще трепери за Мбапе

Пари Сен Жермен завоюва с 3:1 гостуването си на Метц в следващ кръг от Лига 1. Звездата Килиан Мбапе се регистрира с два гола, само че малко преди края на мача напусна терена с мускулна контузия.

Това се случва единствено няколко дни преди първия полуфинален дуел против Манчестър Сити в Шампионската лига.

В 4-ата минута Мбапе получи извеждащ пас от Андер Ерера и откри резултата в интерес на парижани. В 46-ата Фабиан Сентонзе изравни за домакините, откакто засече с глава центриране на Фарид Булая.

Мбапе върна преднината на гостите в 59-ата минута, когато ударът му рикошира в неприятелски бранител и мина около вратаря. Това беше 25-ият турнирен гол на френския национал през сезона.

В 89-ата минута резервата Мауро Икарди оформи крайния резултат с тъкмо изпълнена дузпа за фал на Дилан Брон против аржентинеца.

Така ПСЖ събра 72 точки и се изкачи на върха в класирането преди мача сред досегашния водач Лил и четвъртия Лион. Метц пък е десети с 43 извоювани пункта.
Източник: fakti.bg