Пари Сен Жермен постигна знаменит обрат срещу Барселона и успя

...

ПСЖ постигна знаменит обрат срещу Барселона и се класира за полуфиналите в ШЛ

Пари Сен Жермен реализира популярен поврат против Барселона и съумя да се класира за полуфиналите в Шампионска лига. Парижани съкрушиха каталунците с 4:1 на " Монтжуик " и не престават напред, откакто изгубиха първата среща с 2:3. Двубоят в каталунската столица стартира ужасно за домакините, които поведоха с гол на Рафиня в 12-ата минута. В 29-ата Роналд Араухо получи пряк червен картон и с това даде звук за обрата на парижани. В 39-ата минута Усман Дембеле изравни, а при започване на втората част Витиня вкара за 1:2. В 61-ата минута Килиан Мбапе беше прецизен от дузпа, а още веднъж той оформи крайния резултат в 89-ата минута.

В полуфиналите противник на френския първенец ще бъде Борусия Дортмунд, който отстрани Атлетико Мадрид.

Барселона - ПСЖ 1:4

1:0 Рафиня (12)

1:1 Усман Дембеле (39)

1:2 Витиня (54)

1:3 Килиан Мбапе (61-дузпа)

1:4 Килиан Мбапе (89)

Барселона: Марк-Андре тер Стеген, Жул Кунде, Роналд Араухо, Пау Кубарси, Жоао Кансело, Френки де Йонг, Илкай Гюндоган, Педри, Ламин Ямал, Рафиня, Роберт Левандовски

Треньор: Шави Ернандес

ПСЖ: Джанлуиджи Донарума, Ашраф Хакими, Маркиньос, Люка Ернандес, Нуно Мендеш, Уорън Зайр-Емери, Фабиан Руис, Витиня, Брадли Баркола, Усман Дембеле, Килиан Мбапе