Пари Сен Жермен постигна ценна победа с 2:0 при гостуването

...

ПСЖ с ключов успех в Ница

Пари Сен Жермен реализира скъпа победа с 2:0 при гостуването си против Ница в късния съботен мач от 30-ия кръг в шампионата на Франция. Столичани можеха да поведат в резултата в 22-ата минута, когато Данило Перейра насочи удар с глава, само че топката се отби в страничната греда.Само четири минути по-късно Нуно Мендеш изведе Лионел Меси и той преодоля вратаря Каспер Шмайхем, откривайки головата сметка в интерес на първенците.В последните две минути на първата част Николас Пепе и Терем Мофи пропуснаха да се разпишат за " орлетата ".В 51-ата минута топката се отби в гредата на вратата на парижани след опит за гол на Данте, а секунди по-късно още веднъж Пепе беше покрай изравняването. В 70-ата минута Жан-Клер Тодибо за поредене път принуди стража на гостите Джанлуиджи Донарума да се намесва уверено. Многото пропуски в наказателното поле на Пари Сен Жермен доведоха до второ попадение във вратата на Ница. В 76-ата минута Меси центрира от ъглов удар и Серхио Рамос с глава прати топката във вратата на домакините.Старши треньорът на столичани Кристоф Галтие записа първата си победа в осем мача против някогашния си клуб. Пари Сен Жермен остава преди всичко в Лига 1 с 6 точки преднина пред Ланс, заемащ втората позиция.Ница е на осмо място с 45 точки.
Източник: novsport.com