Отборите на ЦСКА и Славия играят при резултат 0:2 в

...

НА ЖИВО: ЦСКА 0:2 Славия, белите бързо наваксаха пасива си

Отборите на ЦСКА и Славия играят при резултат 0:2 в полуфинален мач-реванш от шампионата за SESAME Купа на България след два бързи гола на Тони Тасев и Иван Минчев.

Още в третата минута домакините можеха да поведат в резултата, откакто Жорди Кайседо засече центриране на Федерико Варела от свободен удар. Светослав Вуцов обаче се намеси уверено и опази вратата си от ранно попадение.

Пет минути по-късно обаче Тони Тасев изненада "червената " защита и означи гол, намалявайки пасива на своя отбор в общия резултат. Гостите матираха "червената " защита с отличен пас отляво към Радослав Кирилов, който върна към Тони Тасев, за който остана единствено да чукне топката в опразнената врата.

В 13-ата минута Иван Минчев означи второ попадение за "белите " и върна интригата в полуфинала. След постепенна офанзива на гостите топката попадна в краката на Иван Минчев, който с удар от далечна отдалеченост вкара феноменално попадение.

Домакините отвърнаха мигновено с мощна офанзива, приключила със противоречив проблем. Жорди Кайседо засече центриране с глава и стреля към вратата на Вуцов, който не съумя да се намеси по най-хубавия метод, макар че извади кълбото. Положението бе прегледано благодарение на ВАР, след което съдията Волен Чинков реши, че топката не е минала голлинията с целия си размер и за злощастие на "червения " щаб, попадение не бе записано.

ЦСКА - Славия 0:2 (2:0 в първия мач)
0:1 Тони Тасев 8'
0:2 Иван Минчев 13'