Отборите на Севиля и Хетафе направиха 1:1 в мач от

...

Попариха Севиля със спорен гол секунди преди финала

Отборите на Севиля и Хетафе направиха 1:1 в мач от 21-ия кръг на испанското състезание. Луис Муриел откри за южняците в 72-ата минута. В 92-ата Анхел Родригес изравни при съмнителни условия. Въпреки претенциите на домакините за нарушаване против вратаря съдията зачете попадението. Грешната стъпка на севилци ги остави на четири точки зад петия Виляреал.

Момчетата на Винченцо Монтела преобладаваха преди почивката. " Бяло-червените " съвсем непрекъснато нападнаха своя противник, който обаче затваряше добре пространствата пред вратаря Висенте Гуаита. В 15-ата минута Франко Васкес падна след контакт с Хуан Кала, само че реферът взе вярното решение и не уточни бялата точка. В 30-ата Бруно Гонсалес попречи на Пабло Сарабия да означи.

По-добрата игра на андалуския отбор донесе попадение в 72-ата минута. Евер Банега разтегли към Сарабия, който центрира към резервата Луис Муриел. Нападателят опъна мрежата от осем метра, изпреварвайки защитник - 1:0. В 78-ата Анхел Родригес не съумя да стреля след добра офанзива на гостите. В 85-ата Банега направи добър рейд в наказателното поле и нацели близката греда. В 92-ата кастилският състав нанесе своя удар след доста противоречиво състояние. Вратарят Серхио Рико скочи за висока топка и се сблъска с Кала, топката попадна у Анхел Родригес, който не сбърка от въздуха - 1:1.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 21 кръг, неделя 28 януари  Севиля 1:1краен резулат  Хетафе