Отборите на Лудогорец и Локомотив Горна Оряховица играят при резултат

...

НА ЖИВО: Лудогорец 2:1 Локомотив ГО, гостите се върнаха в мача

Отборите на Лудогорец и Локомотив Горна Оряховица играят при резултат 2:1 в дуел от 1/8-финалите на шампионата за Купата на България. Ихинио Марин откри резултата в 12-ата, а Елвис Ману удвои в 38-ата минута. Георги Колев върна едно попадение за гостите в 58-ата минута. Срещата на „ Хювефарма Арена “ можете да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Наставникът на домакините Станислав Генчев залага на играчи, които по-рядко попадат в състава на "орлите ", а също по този начин и на двама футболисти от дублиращия отбор. Това са 19-годишният Петър Георгиев и 21-годишният Тихомир Димитров. офанзивата на отбора пък води Ихинио Марин, който дълго време лекува травма. Сега и той е на линия и е подготвен още веднъж да сервира успеха на Лудогорец, както го стори в 1/16-финала против Спартак Варна.

Треньорът на Локо Гражданско отделение Марин Байчев не може да разчита само на контузения Краси Гавазов. Титуляр пък е Димо Атанасов, който преди години игра за първенците.

Първата любопитна обстановка бе на сметката на гостите, които обаче не съумяха да се възползват от нея. В четвъртата минута Шакил Пинас сбърка при една върната топка, което разреши на Георги Колев да отнеме в наказателното поле, само че не съумя да откри продължение и впоседствие Сисиньо се оправи и отстрани заплахата.

Едно от младите момчета на Лудогорец Петър Георгиев насочи първия удар към една от двете порти в седмата минута, само че шутът му от отдалеченост бе неакуратен.

Първата действителна голова обстановка за първенците пристигна две минути по-късно, когато Шоу изведе чудесно Бернард Текпетей в наказателното поле самичък против вратаря Ивайло Петков, само че ударът на ганайското крило мина около дясната греда на гостите.

Лудогорец съумя да открие резултата в 12-ата минута, когато Сисиньо даде превъзходно дълго подаване за Ихинио Марин, който овладя майсторски и от границата на наказателното поле стреля мощно с левия крайник, с цел да осъществя - 1:0.

В 19-ата минута Текпетей насочи отдалечен удар към вратата на Петков, който обаче мина настрана от вратата му.

В 28-ата минута се наложи да бъде осъществена насилствена промяна в състава на домакините. Владислав Найденов размени получилия травма Бернард Текпетей.

Две минути по-късно Пинас опитва изстрел от отдалеченост, само че и той не беше прецизен в мерника си.

В 34-ата минута Елвис Ману насочи прекрасен удар от дъгата пред наказателното поле, само че Петков се намеси и мазета.

Четири минути по-късно първенците удвоиха преднината си. Елвис Ману получи топката в наказателното поле на отбора от Горна Оряховица от Ихинио Марни, последва слалом на нидерландеца и с образцов изстрел откри вратата на Петков за 2:0.

На почивката бяха осъществена нови три смяна в състава на домакините.

Още в първите секунди на втората част Ихинио Марин имаше късмет да обстрелва вратата на гостите, само че ударът на нападателя мина около дясната греда на Петков.

LIVE | ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА 2:1

1:0 Ихинио Марин 12'

2:0 Елвис Ману 38'

2:1 Георги Колев 58'

Стартови сформира на двата тима:

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 1. Серджио Падт - 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев (к), 79. Тихомир Димитров, 6. Шакил Пинас - 7. Алекс Сантана, 23. Мануел Кафумана Шоу - 37. Бернард Текхетей, 10. Елвис Ману ⚽, 75. Петър Георгиев - 9. Ихинио Марин ⚽

Резерви: 71. Кристиан Кахлина (вр), 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 38. Владислав Найденов, 45. Димитър Митков, 51. Илкер Будинов, 64. Доминик Янков

Старши треньор: Станислав Генчев

ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА (4-3-3): 1. Ивайло Петков - 18. Станимир Андреев, 5. Али Ахмед, 14. Стефан Иванов, 22. Димо Атанасов - 15. Емил Копаранов, 19. Тодор Бакърджиев, 23. Явор Генчев - 7. Никола Какамъков, 27. Янислав Цачев ж.к. , 17. Георги Колев (к)

Резерви: 12. Зенхур Чаушев (вр), 11. Ивайло Велчев, 13. Десислав Пенев, 66. Звезделин Бончев, 8. Александър Узунов, 9. Димитър Байдаков, 31. Кирил Димитров