Отборите на Локомотив Пловдив и Пирин Благоевград завършиха при резултат

...

Локо Пд с обрат срещу Пирин на старта на новия сезон

Отборите на Локомотив Пловдив и Пирин Благоевград приключиха при резултат 2:1 на старта на новия сезон в efbet Лига. Станислав Костов откри в 10-ата минута, а голът бе преразглежда от ВАР към 3 минути. Преслав Боруков пък изравни в 42-ата минута след страховит пробив на Карагарен. Именно фланговият футболист донесе обрата четвърт час след началото на втората чст.

Веднага след началния съдийски сигнал Локомотив опита няколко състоятелни офанзива, като към 60 секунди трябваха за първата обстановка - Карагарен откри с центриране Боруков, само че изстрелът на младия таран с глава не откри очертанията.

Станислав Костов откри, откакто топката малко инцидентно се озова у него след удар на съотборник и рикошет, и той с удар от близко наказа Пиргов. Главният съдия Драгомир Драганов чака решение на съдиите във ВАР буса към 3 минути преди да удостовери попадението.

Три минути преди почивката свръхестествен рейд на Карагарен бе увенчан с попадение. Фланговият футболист мина сред четирима играчи на "орлетата " и откри Боруков, който на броени метра от вратата бе безмилостен, съобщи Pirinsport.com.

Пет минути след старта на втората част Боруков дръпна на спринт Бодуров по десния фланг и потърси прострелон подаване по земя в дребното наказателон поле, само че там нямаше негов съотборник. Боруков откри още едно състояние за гол, преборвайки се със Занев, само че негов съотборник пое зле топката и не можа да нанесе удар от рискова непосредственост.

Разиграване на "смърфовете " през центъра стигна до Витанов, който под натиска на двама от Пирин асистира на Карагарен, а деветката на пловдивчани с едно допиране матира Янко Георгиев.

Източник: struma.com