Отборите на Левски и Пирин Благоевград играят при в единствения

...

НА ЖИВО: Левски 1:0 Пирин Благоевград, Роналдо се разписа

Отборите на Левски и Пирин Благоевград играят при в единствения дуел от неделната стратегия на петия кръг в efbet Лига. Роналдо откри в 70-ата минута. В 11-ата минута пък Хосе Кордоба удари греда.

Срещата на стадион „ Виваком Арена – Георги Аспарухов “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

„ Сините “ отложиха предходните си две срещи от шампионата поради уговорките си в евротурнирите. Там отхвърлен беше ПАОК, а в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите отборът на Станимир Стоилов победи Хамрун Спартанс с 1:0 в Малта. Преди реванша със „ спартанците “ идния четвъртък, на „ сините “ им следва домакинство на Пирин.

Наставникът на Левски Станимир Стоилов прави пет промени. На вратата с капитанската лента застава Пламен Андреев. Четиримата в защита пък са Цунами, Хосе Кордоба, Сонко Сундберг и Патрик-Габриел Галчеви. Андриан Краев и Филип Кръстев ще са опорните халфове, до момента в който бразилците Уелтон и Роналдо ще работят на двата фланга. Илиян Стефанов пък застава зад Марин Петков.

Треньорът на „ орлетата “ Красимир Петров има много проблеми в сформира и направи четири промени от загубата с 1:2 от Славия. Поради разнообразни аргументи отсъстват Николай Бодуров, Юлиян Попев, Преслав Йорданов и Мартин Смоленски, който само е на пейката. 17-годишният Илиан Костов, който дебютира, ще си партнира с капитана Петър Занев в центъра на отбраната.

/ /

Левски започва доста настъпателно в срещата и единствено за 15 минути имаха няколко чисти сиутации да открият резултата.

В петата минута Филип Кръстев центрира от свободен удар отдясно в наказателното поле, където Андриан Краев засече хубаво с глава към далечната греда, само че вратарят Янко Георгиев съумя да избие в ъглов удар.

Само минута по-късно Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно към далечната греда, където напълно самичък бе оставен Илиян Стефанов, който стреля с глава, само че Георгиев съумя с крайник да спре топката навръх голлинията. Последва удар на Кръстев по диагонала, който бе блокран.

В осмата минута Уелтън насочи изстрел от отдалеченост, който обаче бе извънредно неакуратен.

Три минути по-късно "сините " удариха греда. Кръстев центрира от корнер на първа греда, където Стефанов отклони обратно, а на границата на вратарското поле Хосе Кордоба засече с левия крайник, само че кълбото се отби от лявата греда на Георгиев, след което с дружни старания гостите почистиха.

В 13-ата минута Роналдо получи отдясно пред наказателното поле, влезе в него и стреля ниско по диагонала, само че около дясната греда на Пирин.

Секунди по-късно Цунами центрира отляво в наказателното поле, където Стефанов отклони с глава, по-късно Марин Петков опита да овладее с левия крайник, само че вместо това се получи като подаване за Роналдо, който стреля мощно от воле с десния крайник фронтално против вратата, само че топката профуча около лявата греда на Янко Георгиев.

Първият удар за гостите от Благоевград пристигна в 22-ата минута, когато Христофор Хубчев получи отляво пред наказателното поле и нанесе изстрел, който обаче мина над вратата на Пламен Андреев.

Левски обаче продължи да натиска и в 33-ата минута Патрик-Габриел Галчев получи отдясно, навлезе във вътрешността и стреля ниско пред наказателното поле, само че Янко Георгиев беше покрил левия си ъгъл и мазета в корнер. Само минута по-късно Уелтън преодоля противник отляво и влезе във вътрешността, след което шутира технично пред наказателното поле, само че малко над вратата на „ орлетата “.

В 39-ата минута още веднъж бразилецът Уелтън шутира от придвижване отляво в наказателното поле, само че право в ръцете на Георгиев.

В добавеното време на първата част Илиян Стефанов комбинира с Роналдо отдясно в наказателното поле, а бразилецът му върна топката, след което Стефанов я даде на нахлуващия на скорост Кръстев, който обаче стреля високо над вратата.

На почивката Красимир Петров направи смяна и пусна в игра Мартин Смоленски на мястото на Китан Василев.

В 51-ата минута Кръстев центрира от ъглов удар на първа греда, където Краев стреля с глава, само че над вратата.