Отборите на Ейбар и Леванте направиха истински трилър в обедния

...

Обедна порция от 8 гола в Ла Лига

Отборите на Ейбар и Леванте направиха същински трилър в обедния мач от 15-ия кръг на Примера дивисион, приключил 4:4. Валенсианци на два пъти повеждаха, а в последния четвърт час домакините имаха преднина от 4:2 преди да се стигне до трагичната развръзка. В осмата минута Коте центрира отляво, Шарлиз продължи с глава към наказателното поле, където Серхи Енрик означи с глава след ориентиране към лявата сглобка - 0:1. Само минута по-късно домакините реагираха. Енис Барди изведе Хосе Моралес, който финтира вратаря и насочи в опразнената врата. В 25-ата гостите от “Ситат де Валенсия” още веднъж поведоха. Жасон центрира и Робер Пиер засече с шпагат, пращайки топката към далечния ъгъл - 1:2. В 57-ата Рубен Пеня центрира отдясно и Гонсало Ескаланте означи с глава от 12 метра. Последваха още два бързи гола в интерес на баските, които обърнаха развоя. В 60-ата домакините си завоюваха дузпа след опит за изчистване на бранител. Потърпевшият осъществя от бялата точка. В 65-ата още веднъж Шарлиз беше на точното място, възползвайки се от добавка - 4:2. В 75-ата Тоньо върна очакванията на “жабите” след късметлийски гол. Тоньо изрита топката от 23 метра, тя се отклони съществено след рикошет и залъга вратаря - 4:3. В 92-ата гостите стигнаха до равнене. Борха Майорал означи на задната греда, ситуиран на метър от голлинията.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 15 кръг, неделя 9 декември  Ейбар 4:4краен резулат  Леванте