Отборите на ДР Конго и Замбия завършиха наравно - 1:1

...

ДР Конго и Замбия не се победиха

Отборите на ДР Конго и Замбия приключиха наедно - 1:1 в дуел от Група " F " в Купата на Африканските народи. По този метод двата тима остават зад водача в групата Мароко, който по-рано денем надделя Танзания с 3:0.

Замбия поведе в резултата в 23-ата минута, когато Патсон Дака комбинира с Кингс Кангва, който овладя топката и с шут от отдалеченост не остави шансове на вратаря Лионел Мпаси-Нзау.

ДР Конго отговори на предизвикването доста бързо, откакто в 27-ата минута Седрик Бакамбу откри Йоан Уиса в непосредствена непосредственост до замбийската врата, откъдето нападателят на Брентфорд не сбърка - 1:1!

След час игра съдията на мача Тесема Бамлак отсъди дузпа в интерес на ДР Конго за игра с ръка на Танди Муапе, само че след интервенция на системата ВАР, той промени решението си и играта продължи без 11-метров углавен удар.

До края на мача ДР Конго пое инициативата в търсене на втори гол, само че до подобен не се стигна и по този начин мачът приключи без победител.