Отборите на Добруджа и ЦСКА 1948 II завършиха наравно 0:0

...

Добруджа и ЦСКА 1948 II взеха по точка в Добрич

Отборите на Добруджа и ЦСКА 1948 II приключиха наедно 0:0 в мача между тях от петия кръг на Втора лига.

Мачът стартира с бързо движение и технична игра и от двата тима. Първата голова обстановка бе за Добруджа в 8-ата мин. След офанзива на Добруджа и шут на Стефан Трайков, вратарят избави, топката попадна в Славчо Шоколаров, който я прати в навън. В 12-ата минута отново той извърши директен свободен удар, само че топката мина над вратата на гостите. По-късно Шериф Осман насочи компактен удар към мрежата на алените, само че Генадий Ганев избави. В 32-ата мин. Емануил Манев насочи мощен удар, само че топката мина край вратата на ЦСКА 1948 II. Гостите имаха голова обстановка в 38-ата мин., Георги Аргилашки се оправи ужасно и опази вратата си суха.

След почивката Добруджа продължи с игра в офанзива и за към гола. Атаките бяха постепенни и с дълги разигравания, откакто гостите се окупираха в личната си половина. В 60-ата мин., Шоколаров извърши директен свободен удар, последва шут на Шериф Осман, добавка на Преслав Йорданов, топката излезе в навън. Добруджа имаше чиста голова обстановка в 76-ата мин., когато от корнер Шоколаров центрира, Статев насочи мощен удар към вратата на ЦСКА 1948, само че вратарят на алените хвана топката. За жестоко нарушаване против Янчо Андреев, Мартин Атанасов от ЦСКА 1948 получи втори жълт картон и автоматизирано червен, след който гостите останаха с човек по-малко. В последните минути на мача Добруджа хвърли всички сили да означи тъкмо попадение. В 90-ата мин. стадионът изрева за дузпа за Добруджа, само че основният рефер Владимир Вълков остана безгласен.
Източник: novsport.com