Отборите на Челси и Ливърпул играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Финалът за ФА Къп - Челси 0:0 Ливърпул, следват продължения

Отборите на Челси и Ливърпул играят при резултат 0:0 в огромния край на най-стария футболен клубен шампионат – ФА Къп. Зрелището на стадион „ Уембли “ може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2 , както и онлайн на платформата.

„ Сините “ ще търсят реванш от „ алените “ за загубата на финала на Карабао Къп в края на месец февруари след драма с дузпи. В същото време мърсисайдци ще желаят да вземат втора купа през този сезон, точно след упоменатия край с лондончани.

Ливърпул за последно завоюва ФА Куп през 2006-а, а за последно игра край през 2012 година, когато загуби точно от Челси с 1:2. „ Сините “ пък победиха за последно през 2018 година, когато победиха Манчестър Юнайтед. Миналият сезон пък изгубиха във финалния дуел от отбора на Лестър Сити.

Този сезон шампионатът чества 150-ата си годишнина, откакто първото му издание е през далечната 1872 година.

And then there was ✌️…
— Emirates FA Cup (@EmiratesFACup)
Мениджърът на Челси Томас Тухел залага на Ромелу Лукаку на върха на офанзивата, откакто Кай Хавертц не попадна в групата поради травма. Матео Ковачич бе възобновен и започва от първата минута. Тиаго Силва пък размени Андреас Кристенсен в стартовия състав. Н’Голо Канте пък стартира от пейката.

Фабиньо бе огромното отсъстващо име в състава на Ливърпул, откакто се контузи по време на мача с Астън Вила през седмицата. На негово място започва капитанът Джордан Хендерсън, а Тиаго Алкантара също стартира от първата минута. Андрю Робъртсън и Ибрахима Конате също бяха титуляри, както и Мохамед Салах, който си партнираше със Садио Мане и Луис Диас в офанзива.

Ливърпул стартира доста мощно дуела и сътвори четири чудесни обстановки за попадение в рамките единствено на първите осем минути.

Още в четвъртата минута Луис Диас проби отляно, влезе в наказателното поле около трево Чалоба и центрира, само че Тиаго Алкантара не можа да засече топката в опразнената врата. Секунди по-късно Мохамед Салах стреля с глава, само че над вратата.

В седмата минута още веднъж Диас беше изведен по необикновен метод от Трент Александър-Арнолд, напредна самичък Едуард Менди отляво, само че сенегалецът съумя да отрази удара. Последва добавка на Наби Кейта, която обаче не съумя да уцели вратата.

Could this Edouard Mendy save prove crucial?