Отборите на Брентфорд и Челси играят при резултат 0:2 в

...

НА ЖИВО: Брентфорд 0:2 Челси, автогол и дузпа в последните минути

Отборите на Брентфорд и Челси играят при резултат 0:2 в мач от четвъртфиналите на Купата на лигата.

Още в 12-ата минута домакините пропиляха страхотна опция за разкриване на резултата. Йоан Виса се извиси и засече пас от границата на наказателното поле, само че ударът му с глава бе отразен по великолепен метод от Кепа. "Сините " отвърнаха малко по-късно, с много неакуратен удар на Рос Баркли.

В средата на първата част и Сесар Аспиликуета се регистрира с неакуратен изстрел. След малко безредие кълбото стигна до краката на капитана на гостите, само че испанският национал го прати високо над вратата.

В 32-ата минута Кепа още веднъж се трансформира в воин за своите. Поредно центриране отляво се оказа проблем за "синята " защита, която тотално проспа топката за Матиас Йенсен. Звездата на "пчелите " стреля, само че Кепа бе на вярното място и опази мрежата си.

В края на първата част Рико Хенри показва превъзходна скорост, само че вместо да откри безусловно непокрития Мбемо, реши да стреля самичък и бе отхвърлен от Кепа. Две минути по-късно един от дебютантите за Челси - Харви Вейл, стреля към вратата на съперника, само че Фернандес улови без проблем.

След подновяването на играта Челси стегна обръча към съперника. Центриране на гостите докара до безпорядък в наказателното поле на "пчелите ", само че Алваро Фернандес отрази нескопосаното изчистване на Рико Хенри.

"Сините " изрично заиграха по-добре, в сравнение с през първата част, само че натискът им не даваше резултат. Томас Тухел направи няколко промени, вкарвайки в игра титулярите Мейсън Маунт, Рийс Джеймс и Н'Голо Канте.

Именно остро центриране на Рийс Джеймс в 81-ата минута обърка Понтус Янсон и за негово злощастие, централният бранител вкара топката в личната си врата.

В 84-ата минута Алваро Фернандес илезе неразчетено, стовари Кристиан Пулишич на земята и подари дузпа на Челси. Зад бялата точка застана не какъв да е, а влезлият от пейката Жоржиньо, който с безмилостен изстрел удвои задатъка на своя отбор.

Брентфорд - Челси 0:2
0:1 Понтус Янсон (авт.) 81'
0:2 Жоржиньо (д.) 86'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Брентфорд: 40. Фернандес, 26. Баптист, 29. Бек, 8. Йенсен, 7. Канос, 19. Мбемо, 5. Пинок, 11. Уиса, 3. Хенри, 27. Янелт, 18. Янсон,

Мениджър: Томас Франк

Челси: 1. Арисабалага, 3. Алонсо, 28. Аспиликуета (к), 18. Баркли, 68. Вейл, 8. Ковачич, 17. Нигес, 31. Сар, 54. Симънс, 64. Сунсъп-Бел, 14. Чалоба

Мениджър: Томас Тухел

Съдия: Андре Маринър