Отборите на Борнемут и Арсенал играят при резултат 0:1 в

...

НА ЖИВО: Борнемут - Арсенал 0:1, Сака откри

Отборите на Борнемут и Арсенал играят при резултат 0:1 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Букайо Сака изведе напред гостите в 17-ата минута.

" Артилеристите " комбинираха добре в предни позиции, а офанзивата бе приключена от Кай Хавертц, който потърси изстрел отдясно. Топката обаче рикошира в бранител на Борнемут и мина настрана от вратата.

Две минути по-късно точно Хавертц загуби в центъра, което докара до извеждащ пас към Доминик Соланке. Нападателят обаче не съумя да нанесе прецизен удар поради превъзходен шпагат на неприятелски състезател.

В 17-ата минута Арсенал поведе в резултата. Мартин Йодегор прати ужасно центриране на далечната греда, достигнато от Габриел Жезус. Неговият удар с глава срещна гредата, а топката се озова в Сака, който я добави в мрежата.