Отборите на Арсенал и Ливърпул играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Арсенал – Ливърпул 0:0, канонада пред вратата на гостите

Отборите на Арсенал и Ливърпул играят при резултат 0:0 в дербито от 3-я кръг на ФА Къп.

Срещата на „ Емиратс ” е с начален час 18:30 и може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В Gong.bg също ще проследим развиването на дуела онлайн, като в уеб страницата ни може да намерите видео от всеки един гол и всяка забавна обстановка.

Мачът на „ Емиратс ” стартира обещаващо за домакините от Арсенал. Още във втората минута „ артилеристите ” имаха неповторим късмет да поведат в резултата. Аарън Рамсдейл изведе Рийс Нелсън зад защитата на гостите, той напредна добре и откакто преодоля Алисон Бекер стреля, само че топката спря от външната страна на мрежата. Ударът на Нелсън бе от прекомерно дребен ъгъл и той не съумя да откри задачата.

Няколко минути по-късно още веднъж Рийс Нелсън имаше опция да стреля от границата на наказателното поле, само че след рикошет топката излезе в корнер. След разиграването от ъгловия удар, Кай Хавертц получи топката на пред пеналта и с доста прекрасен изстрел с левия крайник опита да изненада Алисон. Бразилският пазач обаче бе на мястото си като първо парира топката, а по-късно я улови. Това бе и първият прецизен удар в мача.

Футболистите на Микел Артета продължиха да притискат съществено своя съперник, като 11-ата минута Джо Гомес бе на път да сгреши съдбовно. След негова неточност при изнасянето на топката, последваха няколко удара към Алисон, като единият от тях спря в напречната греда.

LIVE АРСЕНАЛ – ЛИВЪРПУЛ 0:0

ФА Къп, 3-и кръг

Арсенал : 1 Рамсдейлс, 4 Уайт, 6 Габриел Магаляеш, 2 Салиба, 15 Кивиор, 24 Нелсън, 7 Сака, 20 Жоржиньо, 8 Йодегор, 41 Райс, 29 Хавертц,

Мениджър: Микел Артета

Ливърпул : 1 Алисон, 2 Гомес, 66 Александър-Арнолд, 78 Куанса, 5 Конате, 17 Джоунс, 10 Мак Алистър, 19 Елиът, 7 Луис Диас, 9 Нунес, 18 Гакпо,

Мениджър: Юрген Клоп