Отборите на Алавес и Бетис направиха 1:1 в двубой от

...

Голово реми във Витория, Хоакин пропусна дузпа

Отборите на Алавес и Бетис направиха 1:1 в дуел от 19-ия кръг на Ла Лига. Алейш Видал (14) и Емерсон (55) вкараха, а Хоакин изпусна дузпа в края на първото полувреме. Двата отбора остават в долната половина на класирането. В 14-ата минута Алейш Видал получи топка отдясно от Лукас Перес и насочи прав удар, кълбото рикошира и влетя в мрежата - 1:0. В 41-вата Набил Фекир пропусна страхотна опция за равнене. След бързо осъществяване на тъч топката стигна до Фекир, който шутира доста покрай далечната греда. В 45-ата съдията Матеу Лаос необичайно извади картон за нарушаване в наказателното поле, само че не назначи дузпа. След сигнал от видеопомощниците си той прегледа обстановката и видя дузпа. Хоакин Санчес я изпусна, избирайки невисок удар, който стражът Фернандо Пачеко отрази. В 55-ата севилският отбор съумя да изравни. Емерсон се извиси над Ману Гарсия и осъществя с глава, пращайки топката по диагонала - 1:1. До края на дуела гостите от “Бенито Вийямарин” натиснаха, само че баските демонстрираха здрава игра в отбрана. В 77-ата минута съдията Матеу Лаос сподели пряк червен картон на Зуаир Федал след консултация с монитора. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 19 кръг, неделя 5 януари  Алавес 1:1краен резулат  Реал Бетис